ÚOHS bude kontrolovat i dotace do lesů
13.01.2000 | Zemědělec
Agrární deník (Agroweb) 13.1.2000
ÚOHS bude kontrolovat i dotace do lesu
I dotace do lesního hospodárství budou napríšte spadat pod kontrolu Úradu pro hospodárskou soutež (ÚOHS). Potvrdil to jeho tiskový mluvcí Jaromír Blažke. Jak Blažke uvedl, k této úprave dojde pravdepodobne od prvního února, kdy se pocítá s tím, že by mel vstoupit v platnost nový zákon o verejné podpore.
Z návrhu tohoto zákona vyplývá, že ÚOHS bude mít nadále monitorování a dozor nad verejnými podporami a jako nezávislá instituce bude vydávat souhlas s konecným priznáním dotace nebo jiných výhod. Zákon stanoví povinnosti navrhovatele verejné podpory i jejího príjemce a upravuje mechanismus zrušení verejných podpor, které budou s ním v rozporu. Umožnuje ÚOHS udelit pokutu až do výše pridelené podpory. Z tohoto režimu budou podle Blažkeho vyjmuty dotace do zemedelství a rybolovu.
Další články v kategorii Lesnictví
- Pardubičtí myslivci obnovili školicí středisko z roku 1949, říkali mu Dřevák (27.07.2026)
- V CHKO Jeseníky jsou potvrzeny dvě vlčí smečky, v širším regionu až 40 jedinců (23.07.2026)
- Německo bojuje s přemnoženým bourovčíkem toulavým, problém představují chloupky housenek i škody na dubech (23.07.2026)
- Srnka porodila na zahradě u Brna. Příběh plný lásky rozděluje lidi na sítích (23.07.2026)
- Ochránci přírody kritizují těžbu dřeva na Svitavsku, případ řeší inspekce (23.07.2026)
- Robin Ambrož: Cenu Jiřího Nováka vnímám jako uznání práce celého týmu (22.07.2026)
- V Česku podle vědců přibývá nepůvodních hub. Škodí lesům i plodinám (22.07.2026)
- Finanční příspěvky na vybrané myslivecké činnosti (22.07.2026)
- Lesy ČR dokončily další projekty: V jihočeské krajině nahradily odvodňovací příkopy přírodní meandry (16.07.2026)
- Stromy v lesích u Brna jsou suché jako na konci léta. Data odborníky překvapila (16.07.2026)

Tweet



