V anketě vybere veřejnost NEJ dřevostavby Lesů ČR
05.02.2025 | Lesy České republiky, s. p.
Hradec Králové, 4. února 2025 – V anketě, kterou dnes podnik zveřejnil na svém webu, může veřejnost do konce března hlasovat pro NEJ dřevostavby Lesů ČR postavené po roce 2000.
„Myslím si, že je důležité zvýšit povědomí lidí o výhodách stavění ze dřeva, ať už jde o jeho skvělé izolační vlastnosti a energetickou nenáročnost i dlouhodobou schopnost vázat uhlík. Podporujeme tedy jeho tuzemské zpracování a sami dřevo maximálně využíváme při opravách i výstavbě našich objektů a inženýrských staveb,“ řekl generální ředitel Lesů ČR Dalibor Šafařík s tím, že podnik postupuje v souladu s novou státní Surovinovou politikou pro dřevo Nová surovinová politika pro dřevo: V ČR se bude ve stavebnictví i v dalších odvětvích víc využívat dřevo z našich lesů | MZe.
Lesy ČR nyní připravily anketu, ve které veřejnost vybere nejzajímavější budovy, mosty, přístřešky a rozhledny postavené po roce 2000 právě ze dřeva.
Člení je do tří kategorií. V první zaměřené na administrativu a ubytování jsou například chaty, budovy lesních správ nebo oblastních ředitelství podniku. Infrastrukturu reprezentují ve druhé kategorii mosty a lávky. Altány, nouzové přístřešky a rozhledny jsou v poslední třetí kategorii věnované dřevostavbám dokončeným v rámci programu Lesy pro život.
„Vybírali jsme z desítek objektů. Každý účastník ankety může přidělit od jednoho do pěti bodů. Výsledky zveřejníme počátkem dubna,“ uvedl Přemysl Šrámek, vedoucí odboru marketingu a komunikace Lesů ČR.
Hlasujte zde: NEJ dřevostavby Lesů ČR | Lesy České republiky, s. p.
KONTAKT: Eva Jouklová – tisková mluvčí; +420 725 257 900; eva.jouklova@lesycr.cz
Další články v kategorii Lesnictví
- Malí farmáři a ochránci přírody: Příčinou poklesu biodiverzity je i dlouhodobě nesprávný výkon práva myslivosti (17.03.2026)
- Pomozme zvýšit zastoupení javoru klenu v našich lesích (12.03.2026)
- Lesy České republiky mají nový TOP management (12.03.2026)
- Protipovodňové přehrážky obnovily v Bohdašínském potoce na Náchodsku Lesy České republiky (12.03.2026)
- Andrea Kolowrat Krakowská: V naší zemi stále chybí respekt veřejnosti k soukromému vlastnictví (11.03.2026)
- Studie: České lesy i v další desetiletích zasáhnou kůrovec a požáry (10.03.2026)
- Případ čtyř mrtvých vlků na Jesenicku policie odložila (07.03.2026)
- Omezení těžby v Polsku prohlubuje deficit dubového dříví (06.03.2026)
- TZ AOPK ČR: Sokol stěhovavý již podruhé v novodobé historii začíná hnízdit v CHKO Žďárské vrchy (06.03.2026)
- Potkáme v našich lesích exotické dřeviny, jako je sekvojovec obrovský nebo zerav obrovský? (05.03.2026)

Tweet



