V lesích v Libereckém kraji stále zůstává polovina polomů
17.04.2007 | ČTK
V lesích v Libereckém kraji zůstává ještě zhruba polovina stromů, které vyvrátil či polámal lednový hurikán Kyrill. Zatím je zpracováno kolem 80.000 metrů krychlových dřeva, nejvíce popadaných a polámaných stromů je přitom stále v lesích na Jilemnicku a Ještědském hřebeni, uvádí dnešní liberecká příloha Mladé fronty Dnes (MfD). Ředitele Lesů České republiky v Liberci Ludvíka Řičáře budou na odstranění polomů těžaři pracovat až do června. Firmy si musejí s těžbou pospíšit, jinak hrozí, že spadlé stromy napadne kůrovec. Ten už začíná být v tomto období aktivní. "Kůrovec do ekosystému patří, ale musíme jeho množství kontrolovat, aby se nerozšířil natolik, že nám zlikviduje les," řekl deníku Řičář.Zpráva byla upravena na základě obchodních podmínek ČTK, uplné znění získáte na obchodni@mail.ctk.cz
Copyright (2003) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.
Další články v kategorii Lesnictví
- Oheň může pomoci zachránit biodiverzitu suchých trávníků, ukazuje výzkum vědců LDF MENDELU (26.03.2026)
- Listnaté lesy v pahorkatinách více tlumí povodně než jehličnaté (26.03.2026)
- Nestátní lesníci zvou popáté na Den otevřených lesů, bude skoro na 30 místech (26.03.2026)
- Růst cen pohonných hmot „prosakuje“ i do lesních prací, dřevo může zdražit (23.03.2026)
- Horské ekosystémy se mění v důsledku oteplování pětkrát rychleji než lesy a louky (20.03.2026)
- Do okrajových částí Brna pronikají divočáci, pomáhají odchytové klece nebo dron (20.03.2026)
- Hradec Králové posílí MHD do městských lesů, parkoviště náporu nestačí (19.03.2026)
- Aukce cenného dříví v Holešově vynesla přes 18 milionů korun, podobně jako loni (19.03.2026)
- Ukliďme Česko 2026: Pokračování úspěšného Boje o vodu (18.03.2026)
- Malí farmáři a ochránci přírody: Příčinou poklesu biodiverzity je i dlouhodobě nesprávný výkon práva myslivosti (17.03.2026)

Tweet



