Ve Švýcarsku otevřeli první obůrku pro výcvik psů na lov černé zvěře.
23.07.2019 | Petr Ziegrosser
Nedaleko Curychu byla otevřena první obůrka pro výcvik psů. Psi mohou ukázat své dovednosti na jedenácti divočácích.
Jedině ve výcvikové obůrce lze posoudit chování psa při kontaktu s černou zvěří. Pokud je příliš úzkostný nebo bojácný, není považován za vhodného pro lov černé zvěře. Pokud však pes vykazuje vynikající práci, může mu být vydán certifikát o způsobilosti k lovu na černou.
Obůrka je v provozu od začátku července. Data výcviku je možné rezervovat online na webové stránce prostřednictvím speciálního rezervačního systému. Už v prvních dnech po otevření obůrku navštívili také němečtí psovodi se svými psy. V obůrce mohou pracovat psi bez ohledu na rodokmen. V důsledku toho mohou i kříženci ukázat své dovednosti při práci s černou zvěří.
Podmínky:
Psovod musí být držitelem platného loveckého lístku
Psovod musí být majitelem psa nebo musí být písemně pověřen majitelem psa
Přijímáni jsou pouze lovečtí psi, kteří budou používáni pro lov divokých prasat
Musí být předložen očkovací průkaz ( vzteklina,psinka, parvoviróza,leptospiróza), rodokmen ( pokud je), doklad o pojištění, potvrzení o platbě a případně členská karta klubu chovatelů.
Petr Ziegrosser
Další články v kategorii Lesnictví
- Lesy ČR loni zvedly zisk o 12 procent na 5,3 miliardy Kč, státu z něj odvedou 3,3 miliardy (12.06.2026)
- Šetrná turistika v chráněných oblastech – společný cíl Agentury ochrany přírody a krajiny ČR a Klubu českých turistů (12.06.2026)
- Srnče z kolejiště na Jesenicku čeká operace. Úsilí o jeho záchranu bere za srdce (12.06.2026)
- Národní parky chtějí „rozbít“ davy turistů. Pomoci mají technologie i osvěta (11.06.2026)
- Medvěd se muži u Žiliny zakousl do krku i zad. Když hrál mrtvého, šelma odešla (11.06.2026)
- Těžba dřeva loni ve Zlínském kraji podle statistiků o 2,39 procenta vzrostla (11.06.2026)
- Jana Patková: Klidně můj návrh na zákaz norování opište, hlavně když pomůžeme přírodě (10.06.2026)
- Aby lesy ukládaly uhlík, musí především přežít (10.06.2026)
- Vědci z MENDELU zkoumají reálné využití vybraných listnatých nepůvodních dřevin v lesním hospodářství (10.06.2026)
- O možném zákazu lovu lišek norováním budou poslanci dál jednat (06.06.2026)

Tweet



