Vojenské lesy zvýšily zisk
01.09.2005 | Právo
Státní podnik Vojenské lesy a statky ČR (VLS) dosáhl za prvních sedm měsíců letošního roku meziroční nárůst tržeb i zisku. Hospodářský výsledek před zdaněním činil v uvedeném období 88,6 miliónu korun, což je o 23 % více proti roku 2004, kdy zisk před zdaněním za stejné období činil 66 miliónů korun. K dosažení tohoto výsledku státní podnik spotřeboval méně dotací a méně také čerpal z rezerv.
Hlavním důvodem tohoto zlepšení jsou podle Jiřího Fencla z oddělení pro vnější vztahy VLS změny ve výrobních technologiích, postupně přijímané v procesu celkové modernizace společnosti. Vojenské lesy a statky jsou účelovou organizací hospodařící převážně ve výcvikových prostorech Armády ČR. Hlavní činnost VLS je lesnictví. Podnik obhospodařuje přes 125 tisíc hektarů lesa. Zemědělská činnost je zaměřena na chov krav bez tržní produkce mléka a údržbu trvalých travních porostů.
Další články v kategorii Lesnictví
- Lesy ČR dokončily další projekt: Koryto beskydské řeky Lomné je širší a odolnější vůči povodni (29.07.2026)
- Pardubičtí myslivci obnovili školicí středisko z roku 1949, říkali mu Dřevák (27.07.2026)
- V CHKO Jeseníky jsou potvrzeny dvě vlčí smečky, v širším regionu až 40 jedinců (23.07.2026)
- Německo bojuje s přemnoženým bourovčíkem toulavým, problém představují chloupky housenek i škody na dubech (23.07.2026)
- Srnka porodila na zahradě u Brna. Příběh plný lásky rozděluje lidi na sítích (23.07.2026)
- Ochránci přírody kritizují těžbu dřeva na Svitavsku, případ řeší inspekce (23.07.2026)
- Robin Ambrož: Cenu Jiřího Nováka vnímám jako uznání práce celého týmu (22.07.2026)
- V Česku podle vědců přibývá nepůvodních hub. Škodí lesům i plodinám (22.07.2026)
- Finanční příspěvky na vybrané myslivecké činnosti (22.07.2026)
- Lesy ČR dokončily další projekty: V jihočeské krajině nahradily odvodňovací příkopy přírodní meandry (16.07.2026)

Tweet



