Z městských lesů stromky na trh nepůjdou
25.10.2005 | Děčínský deník
Nedostatek stromků, které by mohly jít letos během vánočních svátků na trh, má k dispozici děčínský lesní úřad. Stejně jako loni, ani letos nemůže nabídnout borovice ani smrky. "Stromky z našich městských lesů nebyly na trhu už asi dvanáct let a nebudou znovu. Nemůžeme totiž pěstovat borovice," uvedl ředitel Lesního úřadu v Děčíně Pavel Filip. Poznamenal, že pokud by lesníci borovice v městských lesích vysadili, okousala nebo snědla by je zvěř. "Kdyby bylo zvěře méně, mohli bychom se o to časem pokusit," doplnil Pavel Filip.
Méně stromků, než tomu bylo v předešlých letech, na letošní svátky předpěstovali pracovníci děčínského zahradnictví Hit Flora. "I když bude omezené množství, určitě ale tradičně lidem stromky prodáme. Budeme samozřejmě nabízet ty v květináčích, které vyjdou lidi na stejné peníze jako uříznuté, ale zůstanou jim navždy," uvedl Břetislav Hons ze zahradnictví. Stromky v květináči si u něj každoročně zákazníci nakupují za cenu od sta do pěti set korun podle velikosti. "Po Vánocích totiž stačí dát stromek na chladnější místo, zalévat ho a zjara zasadit na zahradě. Je to lepší než kupovat stromek, který opadá a lidé se ho musejí zbavit," dodal Břetislav Hons.
Další články v kategorii Lesnictví
- Horské ekosystémy se mění v důsledku oteplování pětkrát rychleji než lesy a louky (20.03.2026)
- Do okrajových částí Brna pronikají divočáci, pomáhají odchytové klece nebo dron (20.03.2026)
- Hradec Králové posílí MHD do městských lesů, parkoviště náporu nestačí (19.03.2026)
- Aukce cenného dříví v Holešově vynesla přes 18 milionů korun, podobně jako loni (19.03.2026)
- Ukliďme Česko 2026: Pokračování úspěšného Boje o vodu (18.03.2026)
- Malí farmáři a ochránci přírody: Příčinou poklesu biodiverzity je i dlouhodobě nesprávný výkon práva myslivosti (17.03.2026)
- Pomozme zvýšit zastoupení javoru klenu v našich lesích (12.03.2026)
- Lesy České republiky mají nový TOP management (12.03.2026)
- Protipovodňové přehrážky obnovily v Bohdašínském potoce na Náchodsku Lesy České republiky (12.03.2026)
- Andrea Kolowrat Krakowská: V naší zemi stále chybí respekt veřejnosti k soukromému vlastnictví (11.03.2026)

Tweet



