Bisnode: Nejstabilnější českou firmou je Karlovarská Becherovka
18.06.2015 | E15 on line
Nejstabilnější českou firmou je Jan Becher - Karlovarská Becherovka. Společnost získala ocenění Czech Stability Award za rok 2014 od poradenské společnosti Bisnode. Ta zároveň zveřejnila žebříček sta tuzemských nejstabilnějších firem.
Mezi nimi jsou například Zátiší Catering Group, Vyva Plast, Tyco Electronics, Rybářství Třeboň, Nemocnice Písek, Kutnohorská stavební, Laboratoře AGEL či DEKRA CZ.
„Ocenění společnostem, které splní přísná kritéria hodnocení, přináší silný nástroj pro komunikování podnikatelských úspěchů vůči obchodním partnerům, zaměstnancům, investorům, vlastníků či konkurenci a tím zvyšuje jejich důvěryhodnost a prestiž firem na trhu,“ říká General Manager Bisnode pro ČR a Slovensko David Farský.
Současně upozorňuje, že na nejvyšší ocenění Czech Stability Award na stupni AAA má nárok necelých 2,5 procenta tuzemských firem.
Polyfaktoriální analýza
Výsledky vycházejí z metodiky ratingového modelu Bisnode, který měří stabilitu jednotlivých společností. Model zároveň poskytuje nezávislý pohled na současný stav firem, jejich finanční situaci, a to včetně predikce rizika úpadku firmy v následujících dvanácti měsících.
Model je založen na ekonometrických technikách, exaktní statistické analýze a principech data miningu. Do analýzy vstupuje množství ukazatelů z oblasti individuálních charakteristik firmy - demografická data, informace o platebních zkušenostech, finanční údaje, vazby mezi subjekty i negativní informace a makroekonomická data.
Ocenění bylo letos uděleno již pošesté. V předchozích pěti letech byly oceněny společnosti Veba textilní závody, Impromat INT, Seznam.cz, Deza a Metrostav. Na ocenění Czech Stability Award na stupni AAA má v ČR nárok 2,5 procenta firem.
čtk
Další články v kategorii Podnikání
- KARLOVA KORUNA V PENNY: ČESKÉ PRODUKTY TÁHNOU, CUKRU SE PRODALO 12 TISÍC TUN (17.03.2026)
- Zetor letos plánuje představení nové řady traktorů, další propouštění nechystá (16.03.2026)
- Kurýři rozvážek jídla stávkují (13.03.2026)
- Dva strojaři vyrábějí čokoládu podle starých receptur. Moderním trendům se brání (13.03.2026)
- Prazdroj loni v Česku prodal 7,2 milionu hektolitrů piva (12.03.2026)
- Plesl: Zaměření na design a nové trendy jsou pro pivovary krokem do zahraničí (12.03.2026)
- Tradičnímu výrobci minerálek hrozí po 160 letech zánik, lidé doufají v zázrak (11.03.2026)
- Někteří prodejci na Zelném trhu v Brně umožní platit kartou nebo QR kódem (11.03.2026)
- Zisk výrobce čokolády Lindt & Sprüngli loni stoupl o téměř deset procent (11.03.2026)
- Bernard posílá do světa Jarní speciál (08.03.2026)

Tweet



