Cena řepky na OBHK dnes opět mírně stoupla
14.11.2001 | Agris
Státní zemědělský intervenční fond (SZIF), který poptává na Obchodní burze Hradec Králové (OBHK) řepku k výrobě bionafty, se dostal na dnešním obchodním dnu svou cenovou nabídkou pod úroveň průměrné ceny této komodity na OBHK. Informoval o tom předseda burzovní komory OBHK Miroslav Adámek.
Průměrná cena se totiž dnes podle jeho údajů zvýšila oproti minulému týdnu o 0,5 procenta na výsledných 7 630 korun za tunu. Tento vývoj byl přitom podle Adámka zapříčiněn registrovanou poptávkou na 5 000 tun řepky za cenu 7 800 korun za tunu. "Zdá se, že se velké subjekty na trhu snaží udržet cenu dole, naopak ostatní menší obchodníci se snaží tlačit cenu vzhůru a zobchodovat co nejvyšší množství této komodity, a to pokud možno ještě tento rok," komentoval současnou situaci Adámek.
OBHK dnes podle jeho slov dále rozšířila spektrum obchodovaných komodit o semeno slunečnice, když registrovala zaváděcí poptávku po 5 000 tunách této komodity za cenu 7 800 korun za tunu. Na trhu s bramborami se zvýšila cena za tunu z 3300 korun na dnešních 4000 korun. "Poptávané jsou zejména odrůdy vhodné pro výrobu hranolků," upřesnil Adámek. Rozvíjí se také trh s vepřovým masem. Burza dnes registrovala novou poptávku na 800 ks jatečných vepřů za cenu 41 000 Kč za tunu s dodáním na 22. listopadu. "V nejbližší době, poté, co projdou nezbytným školením o podmínkách obchodování na OBHK, by se měl rozšířit dosavadní počet obchodníků na burze s touto komoditou jak z řad zpracovatelů, tak odbytových družstev zemědělců," informoval Adámek.
Další články v kategorii Podnikání
- KARLOVA KORUNA V PENNY: ČESKÉ PRODUKTY TÁHNOU, CUKRU SE PRODALO 12 TISÍC TUN (17.03.2026)
- Zetor letos plánuje představení nové řady traktorů, další propouštění nechystá (16.03.2026)
- Kurýři rozvážek jídla stávkují (13.03.2026)
- Dva strojaři vyrábějí čokoládu podle starých receptur. Moderním trendům se brání (13.03.2026)
- Prazdroj loni v Česku prodal 7,2 milionu hektolitrů piva (12.03.2026)
- Plesl: Zaměření na design a nové trendy jsou pro pivovary krokem do zahraničí (12.03.2026)
- Tradičnímu výrobci minerálek hrozí po 160 letech zánik, lidé doufají v zázrak (11.03.2026)
- Někteří prodejci na Zelném trhu v Brně umožní platit kartou nebo QR kódem (11.03.2026)
- Zisk výrobce čokolády Lindt & Sprüngli loni stoupl o téměř deset procent (11.03.2026)
- Bernard posílá do světa Jarní speciál (08.03.2026)

Tweet



