Certifikát kvality udělen vietnamské farmě produkující pangasia
11.03.2013 | APIC-AK
Nizozemský úřad Aquaculture Stewardship Council udělil certifikát kvality filetům z pangase zpracovávaným nizozemskou společností Queens Products.
Pangasius se v mnoha zemích stal nejrozšířeněji konzumovanou rybou, která pochází většinou z chovu v deltě řeky Mekong ve Vietnamu, kde její roční produkce za posledních 10 let vzrostla z 500 tis. t na 1 500 tis. t. Jedná se o velkou rybu s jemným masem, bez množství drobných kostiček a bez rybího pachu. V Nizozemí se prodává nejlépe jako produkt nizozemské společnosti Queens Products, která věnuje značnou péči bezpečnosti a kvalitě produktů a mj. usiluje o udržitelnost v oblasti rybolovu.
Vzhledem k tomu, že bezpečnost konzumace vietnamského pangassia bývá často diskutována, zaměřila se společnost Queens na sledování a podporu správných zásad chovu této ryby (čistota vodních zdrojů, nepoužívání antibiotik, přiměřené krmení a šetrné zacházení s rybami) ve Vietnamu, odkud získává tuto surovinu pro své zpracování. Výsledkem je certifikát kvality.
V září 2012 byl nizozemskou Radou pro dozor nad chovem vodních produktů ASC (Aquaculture Stewardship Council) udělen první certifikát pro tento druh ryby, a sice korporaci Vinh Hoan, což je největší vietnamský producent těchto ryb (má 4000 zaměstnanců), který vlastní i zpracovatelský podnik a řídí celý integrovaný produkční řetězec. Společnost byla založena v r. 1997.
Frozen Foods Int., 54, 2012, č. 3, s. 52
zdroj:ÚZEI, Agronavigator.cz
Další články v kategorii Podnikání
- Nordzucker uzavře svůj slovenský cukrovar kvůli nízkým cenám cukru v EU (06.02.2026)
- Kontroly v KFC našly pochybení ve třetině případů, uvedla inspekce (06.02.2026)
- Inspektoři uzavřeli restauraci v lázeňském letovisku. Našli v ní plíseň i hmyz (06.02.2026)
- Pizza Hut zavře v USA stovky restaurací (06.02.2026)
- Spotřebitelské ceny v Česku v lednu stouply nejméně od listopadu 2016 (05.02.2026)
- Americká nápojová společnost PepsiCo ve čtvrtletí zvýšila zisk o 67 procent (05.02.2026)
- Litovelský pivovar mění logo a design obalů,odkazuje k historii a úrodnosti Hané (05.02.2026)
- Carlsberg zvýšil provozní zisk, těžil z převzetí výrobce nealkoholických nápojů (04.02.2026)
- Rohlík zpoplatnil papírové tašky. Hodlá omezit jednorázové obaly (04.02.2026)
- Agrofert nyní nečerpá žádné dotace, řekl ve Sněmovně Babiš (04.02.2026)

Tweet



