Česko i Francie požadují jednoduchou a tržní zemědělskou politiku
09.03.2011 | MZe ČR
Čeští i francouzští zemědělci mají právo na jednoduchá pravidla Společné zemědělské politiky, na tom se shodli český ministr zemědělství Ivan Fuksa a prezident francouzské Agrární komory Guy Vasseur. Dále spolu jednali i o kvalitě dovážených potravin a zastropování přímých.
„Máme s prezidentem Vasseurem společný zájem na podpoře reforem, které posílí tržní orientaci Společné zemědělské politiky a povedou k vytvoření záchranné sítě pro případy propadů cen a krizí. Také jsme se shodli, že po roce 2013 by měla platit pro evropské zemědělce co nejjednodušší pravidla, protože tím posílíme jejich konkurenceschopnost, “ řekl po jednání ministr Ivan Fuksa.
Český ministr a francouzský prezident Agrární komory našli společnou řeč v otázce importovaných výrobků ze zemí mimo Evropskou unii. Podle Ivana Fuksy i Guy Vasseura by potraviny dovážené ze třetích zemí měly splňovat stejné požadavky, jako výrobky členských států EU.
Čeští i francouzští představitelé shodně podporují dobrovolnou spolupráci producentů potravin, která by jim zajistila silnější pozici například při vyjednávání s obchodními řetězci. Projednány byly aktuální obtíže v sektoru vepřového, drůbežího a hovězího masa. Panuje shoda na hledání opatření pro řešení nesnadné situace.
Tereza M. Dvořáčková
tisková mluvčí MZe
Další články v kategorii Podnikání
- Společnost Maso uzeniny Polička se po dvou letech ztrát vrátila k zisku (14.08.2026)
- Do Česka přichází nový burgerový řetězec. Zrodil se ve zrušených záchodcích (14.08.2026)
- Nesnězeno chce letošní rok zakončit v zisku, plánuje expanzi do malých měst (14.08.2026)
- Energetická efektivita jako součást moderní pekárny (12.08.2026)
- Polským řetězcům se v Česku daří. Nyní se naskýtá příležitost i Biedronce (12.08.2026)
- Státní jídelny mají upřednostnit české potraviny. Experti varují: Zdraží se (12.08.2026)
- Zemědělec Šebek: Celá Evropa staví na rodinných farmách, jen Češi a Slováci dotují agrobarony (11.08.2026)
- Plzeň až osmá, Budvar chybí. Turisté překvapili výběrem nejoblíbenějších českých piv (11.08.2026)
- Výrobci mraženého pečiva Profrost loni klesl zisk, tržby mírně vzrostly (11.08.2026)
- Míchají i fermentují. Bioboti z Brna by mohli pomáhat vařit pivo (10.08.2026)

Tweet



