ČOI prověřila na Zemi živitelce 14 prodejců, chybovalo 60 procent

U téměř 60 procent kontrolovaných stánkařů na českobudějovické výstavě Země živitelka odhalili pracovníci České obchodní inspekce (ČOI) závady. Šesti prodejcům uložili pokuty, se dvěma zahájí správní řízení. ČTK to dnes řekla Martina Střihavková z inspektorátu ČOI pro Jihočeský kraj a Vysočinu. Největší zemědělská výstava v Česku přilákala od 24. do 29. srpna 109.278 lidí, nejvíce od roku 2005.

Osm pracovníků ČOI provedlo na agrosalonu 14 kontrol, v osmi případech našli chyby. Šest prodejců dostalo pokuty v celkové výši 8500 korun, ve dvou případech zahájí inspekce správní řízení. Chybující obchodníci nejčastěji špatně účtovali a nedodrželi míry nápojů.

"V jednom případě to bylo nesplnění informační povinnosti u textilních výrobků, kdy inspektoři na místě uložili zákaz prodeje do doby zjednání nápravy u výrobku za 6000 korun. Jsou to standardní zjištění, Jediné, co je rozdílné oproti předchozím letům, je, že ubylo podnětů od spotřebitelů," řekla Střihavková. Podnět podal během Země živitelky pouze jeden zákazník.

Zdravotnická záchranná služba Jihočeského kraje zasahovala během agrosalonu na Výstavišti u osmi pacientů. "Nejčastěji se jednalo o drobné úrazy a interní stavy," řekla dnes ČTK mluvčí záchranářů Petra Kafková.

Letošní 44. ročník Země živitelky představil 550 vystavovatelů, o 40 více než loni. Agrosalon přilákal 109.278 lidí, nejvíce od roku 2005. Loni dorazilo asi 90.000 lidí.

Copyright (2003) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.

Tisk

Další články v kategorii Podnikání

Agris Online

Agris Online

Agris on-line
Papers in Economics and Informatics
ISSN: 1804-1930


Kalendář


Podporujeme utipa.info