Flora rozkvetla
22.04.2005 | Právo
První tisíce návštěvníků zavítaly včera na 26. mezinárodní zahradnickou výstavu a veletrh Flora, který se bude na olomouckém výstavišti konat do neděle.
Jejich pozornost poutá zejména ústřední expozice v pavilónu A, který se proměnil na chrám plný pestrobarevných květin. V pavilónu E zase mohou spatřit vedle pozoruhodné sbírky masožravých rostlin a kaktusů i velkou expozici narcisů, tulipánů a hyacintů.
Zajímavou podívanou nabízejí i exteriéry výstaviště. Například poblíž pavilónu A vytvořily zahradnice Flory novou Holandskou zahradu, v níž nasázely 26 tisíc tulipánů 172 odrůd. Dalších 43 tisíc tulipánů vysadily na dalších místech v olomouckých parcích.
Na letošní veletrh Flora se přihlásilo 53 vystavovatelů z ČR, Nizozemska, Německa, Slovenska a Polska. Své květiny a další zahradnické produkty představují na ploše 1278 metrů čtverečních.
I letos byla u příležitosti veletrhu Flora vyhlášena soutěž o prestižní cenu Novitas Olomucensis, která je už od roku 1966 udělována výrazným novinkám okrasných rostlin.
Získala ji dekorativní hrnková květina s růžovými až oranžovými květy kalanchoe blossfeldiana, která byla vyšlechtěna v Holandsku. Brzy se má objevit i na českém trhu.
Souběžně s Florou probíhají na výstavišti i jarní zahradnické trhy a veletrh Hortifarm, který je tradiční přehlídkou zahradní mechanizace i pomůcek a potřeb pro zahradníky a zahrádkáře. Na tyto dvě akce se přihlásilo 313 vystavovatelů.
Další články v kategorii Podnikání
- České pekárenské technologie míří do USA: co to znamená pro obor (21.04.2026)
- Spolužáci ze střední si otevřeli pivovar. Receptury na pivo testovali na chalupě (20.04.2026)
- Novým obchodním ředitelem Plzeňského Prazdroje je třiačtyřicetiletý Jan Krafka (20.04.2026)
- Zájem spotřebitelů o České cechovní normy roste. Na Makro Czech Gastro Festu o nich Potravinářská komora přesvědčila stovky návštěvníků (17.04.2026)
- Obchodním ředitelem Plzeňského Prazdroje je nově Jan Krafka (17.04.2026)
- Čokoládovna Figaro přesouvá výrobu ze závodu v Trnavě do Česka (16.04.2026)
- Bernard učí středoškoláky čepovat pivo (15.04.2026)
- Výrobci potravin a řemeslníci na Českolipsku mohou soutěžit o výrobek roku (14.04.2026)
- Beermixy už nejsou jen letní osvěžení. Výrobci do nich přidávají funkční složky (10.04.2026)
- Džemy s příběhem. V Dobroládovně našli práci ženy před důchodem i syn s autismem (10.04.2026)

Tweet



