Italské prodejny COOP mají novou bioznačku
02.11.2009 | ÚZPI
Italský maloobchodní řetězec COOP Italy uvedl ve svých prodejnách novou značku pro vlastní řadu biopotravin s názvem Vivi Verde Coop (Žijte zeleně s Coop).
Nová značka bude používána ve všech kategoriích, jak potravin, tak i nepotravinářského zboží, a v prodejnách výrazně vizuálně zviditelněna. Značka Vivi Verde Coop nahrazuje dvě starší značky, které byly zavedeny v roce 2002: Bio-logici a Eco-logici Coop.
Podle Mr. Ceccarelliho, mluvčího řetězce Coop, byly před sedmi lety koncepty obou značek - „Fa bene a me“ (dobré pro mne) a „Fa bene all’ ambiente“ (dobré pro životní prostředí) - jasně rozlišitelné. To však již dnes neplatí. Podle průzkumu, provedeného v prodejnách Coop, dnes zákazníci oba koncepty při svých nákupních rozhodnutích spojují.
Potraviny tvoří 80 % nové řady a všechny pocházejí z ekologického zemědělství. Celkem je pod novou značkou nabízeno 330 biopotravin ve všech kategoriích, nově přibylo 12 kategorií: náhražky pečiva, rýžové chlebíčky, nízkotučný jogurt, čerstvý pomerančový džus, čerstvé mléko, bylinkové čaje a polévky.
Coop se rozhodl pro další důležitý krok: suroviny pro všechny výrobky nové biořady nebudou napříště obsahovat žádná přírodní ochucovadla a tuky, získávané z tropických pralesů, zejména palmový olej.
Nepotravinářské zboží zahrnuje výrobky z recyklovaného papíru, kompostovatelné talíře a kelímky, ekologické žárovky a prací prášky.
Zdroj: BioBank, www.bio-info.cz
Další články v kategorii Podnikání
- Vinařství Ludwig podalo ústavní stížnost, chce zvrátit rozhodnutí SZPI (26.06.2026)
- Změna v supermarketech v Česku: Obchody zavádí letní režim, mění otevírací dobu (26.06.2026)
- Prazdroj se ptá lidí, co pro ně znamená jít „na jedno“ a na festivalech nabídne alkotestery (26.06.2026)
- Penny Market dostal od ČOI maximální možnou pokutu za nesprávně určované slevy (24.06.2026)
- Výrobce potravin HERO Czech dostal od ÚOHS pokutu 2,28 milionu Kč (23.06.2026)
- Jak se mění požadavky trhu na pekárenské výrobky (23.06.2026)
- Danone kupuje australskou MADE Group, chce posílit na trhu s proteinovými nápoji (23.06.2026)
- Konzervárna Alibona loni měla ztrátu 3,8 mil. Kč, tržby jí klesly na 165 mil. Kč (22.06.2026)
- Není to náhrada piva. Výrobci lákají zákazníky na chmelovou vodu (22.06.2026)
- Olomoucký výrobce sportovní výživy Nutrend loni zvýšil tržby i zisk (19.06.2026)

Tweet



