Kontrolní test potvrdil šestnáctý případ BSE v Česku
31.01.2005 | ČTK
Kontrolní test v Národní referenční laboratoři pro diagnostiku BSE ve Státním veterinárním ústavu Jihlava dnes potvrdil, že kráva podezřelá z nákazy bovinní spongiformní encefalopatií (BSE) byla opravdu nemocná. Informoval o tom tiskový mluvčí Státní veterinární správy ČR (SVS) Josef Duben. V ČR tak bylo dosud diagnostikováno 16 případů BSE z celkově vyšetřených 700 910 kusů skotu. Za čtyři roky, kdy se na BSE u nás vyšetřuje, bylo v souvislost s touto nemocí utraceno 2 402 podezřelých krav.Zpráva byla upravena na základě obchodních podmínek ČTK, uplné znění získáte na obchodni@mail.ctk.cz
Copyright (2003) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.
Další články v kategorii Podnikání
- České pekárenské technologie míří do USA: co to znamená pro obor (21.04.2026)
- Spolužáci ze střední si otevřeli pivovar. Receptury na pivo testovali na chalupě (20.04.2026)
- Novým obchodním ředitelem Plzeňského Prazdroje je třiačtyřicetiletý Jan Krafka (20.04.2026)
- Zájem spotřebitelů o České cechovní normy roste. Na Makro Czech Gastro Festu o nich Potravinářská komora přesvědčila stovky návštěvníků (17.04.2026)
- Obchodním ředitelem Plzeňského Prazdroje je nově Jan Krafka (17.04.2026)
- Čokoládovna Figaro přesouvá výrobu ze závodu v Trnavě do Česka (16.04.2026)
- Bernard učí středoškoláky čepovat pivo (15.04.2026)
- Výrobci potravin a řemeslníci na Českolipsku mohou soutěžit o výrobek roku (14.04.2026)
- Beermixy už nejsou jen letní osvěžení. Výrobci do nich přidávají funkční složky (10.04.2026)
- Džemy s příběhem. V Dobroládovně našli práci ženy před důchodem i syn s autismem (10.04.2026)

Tweet



