Kvóty na mléko nikoho neomezí
07.03.2001 | Agris
Zemědělce, kteří budou vyrábět mléko, připravovaná regulace domácího trhu s mlékem prostřednictvím kvót neomezí. Jak totiž dnes na tiskové konferenci uvedl ministr zemědělství Jan Fencl, byla rezerva pro zájemce o navýšení kvót oproti referenčnímu období "stanovena tak, aby nikdo nebyl omezen". Teoreticky lze podle jeho slov zvyšovat výrobu mléka v ČR až do výše celkové národní kvóty 3,1 miliardy litrů ročně.
Podle Fencla požádalo celkem 3 148 producentů mléka na základě původních pravidel regulace trhu celkem o výrobu 2,230 miliardy litrů mléka, 100 milionů litrů činilo navýšení oproti referenčnímu roku 2000, 16 milionů litrů je objem zvýšených individuálních kvót a 400 milionů litrů navíc mohou vyrobit podnikatelé, kteří do rozvoje výroby mléka prokazatelně investovali.
Podle vyjádření zástupce ředitele Státního zemědělského intervenčního fondu pro Agris Josefa Běhala činila celková rezerva na kvóty 753 milionů litrů, což stačilo k uspokojení všech žadatelů.
Běhal zároveň zdůraznil, že zemědělci nebudou penalizování za to, když přidělenou kvótu nenaplní.
Zdroj: www.agris.cz
Další články v kategorii Podnikání
- Vinařství Ludwig podalo ústavní stížnost, chce zvrátit rozhodnutí SZPI (26.06.2026)
- Změna v supermarketech v Česku: Obchody zavádí letní režim, mění otevírací dobu (26.06.2026)
- Prazdroj se ptá lidí, co pro ně znamená jít „na jedno“ a na festivalech nabídne alkotestery (26.06.2026)
- Penny Market dostal od ČOI maximální možnou pokutu za nesprávně určované slevy (24.06.2026)
- Výrobce potravin HERO Czech dostal od ÚOHS pokutu 2,28 milionu Kč (23.06.2026)
- Jak se mění požadavky trhu na pekárenské výrobky (23.06.2026)
- Danone kupuje australskou MADE Group, chce posílit na trhu s proteinovými nápoji (23.06.2026)
- Konzervárna Alibona loni měla ztrátu 3,8 mil. Kč, tržby jí klesly na 165 mil. Kč (22.06.2026)
- Není to náhrada piva. Výrobci lákají zákazníky na chmelovou vodu (22.06.2026)
- Olomoucký výrobce sportovní výživy Nutrend loni zvýšil tržby i zisk (19.06.2026)

Tweet



