Lesy ČR vyhlásily hlavní tendr
28.06.2005 | Agris
Státní podnik Lesy ČR vyhlásil v pátek tendr na lesnické práce na výměru asi 37 procent svých ploch. Konkrétní podmínky výběrových řízení však podnikatelé zjistí až dnes, kdy si začnou vyzvedávat příslušné podklady. Na předchozí tendr, vypsaný na 17 procent ploch Lesů, se firmy stěžovaly a označily jej za neprůhledný. Mluvčí lesů v pátek řekl, že při hodnocení nabídek nyní bude mít cena větší váhu, ale víc neupřesnil.
Vítězové tendru by měli být vyhlášeni do 12. září. Lesům ČR patří asi polovina všech lesů v zemi a ročně vytěží zhruba 7,5 milionu metrů krychlových dřeva.Výběrová řízení se týkají celkem 120 územních jednotek, kde na konci roku končí původní smlouvy na dodávky lesnických prací.
Další články v kategorii Podnikání
- Zájem spotřebitelů o České cechovní normy roste. Na Makro Czech Gastro Festu o nich Potravinářská komora přesvědčila stovky návštěvníků (17.04.2026)
- Obchodním ředitelem Plzeňského Prazdroje je nově Jan Krafka (17.04.2026)
- Čokoládovna Figaro přesouvá výrobu ze závodu v Trnavě do Česka (16.04.2026)
- Bernard učí středoškoláky čepovat pivo (15.04.2026)
- Výrobci potravin a řemeslníci na Českolipsku mohou soutěžit o výrobek roku (14.04.2026)
- Beermixy už nejsou jen letní osvěžení. Výrobci do nich přidávají funkční složky (10.04.2026)
- Džemy s příběhem. V Dobroládovně našli práci ženy před důchodem i syn s autismem (10.04.2026)
- Za „zelené baterie venkova“: Zemědělci a energetici volají po rozumném rozvoji bioplynových stanic (10.04.2026)
- Čokoládovna Steiner & Kovarik navýšila loni obrat o 35 mil. na 120 mil. Kč (10.04.2026)
- Brněnská pivnice měla zkažené potraviny. Kontrolou neprošlo maso i sýrové koule (09.04.2026)

Tweet



