Nejabsurdnější zákon: zemina je odpad
07.11.2008 | Hospodárske noviny
S ekologicky čistou zeminou se musí nakládat jako s odpadem. Což znamená, že pro její transport si musíte zřídit zvláštní povolení a rovněž za ni musíte platit skládkovné. Tak zní obsah zákona, který byl včera na Václavském náměstí prohlášen za vítěze ankety "Absurdita roku 2008". Soutěž o nejkřiklavější úřednický nesmysl již druhým rokem vyhlašují Hospodářské noviny. Slouží jako předvoj k anketám Vodafone Firma roku a Makro Živnostník roku, jejichž finále se uskuteční 20. listopadu.
Vyhlašování Absurdity roku 2008 se zúčastnil i ministr průmyslu a obchodu Martin Říman, který se již dříve zavázal zbytečné a nesmyslné byrokratické překážky v podnikání potírat. "Z hlediska čisté absurdnosti hlasující asi zvolili dobře. Ovšem z hlediska praktické zátěže jsou i horší věci, jako například kniha jízd. Zákon o zemině stejně nikdo nedodržuje, ovšem knihu jízd přece jen podnikatel nějak vyplnit musí," řekl HN Martin Říman.
Vedení knihy jízd se v internetové anketě, kde hlasovalo zhruba dva tisíce podnikatelů i občanů, umístila na druhém místě. Třetím finalistou se stal zákon, podle kterého podnikatel při změně sídla nebo předmětu podnikání musí oběhat hned tři různé úřady.
Další články v kategorii Podnikání
- Semix rozšiřuje výrobu: 65 milionů do fermentace (02.04.2026)
- Liberecký kraj spustil on-line tržiště s nabídkou potravin od lokálních výrobců (02.04.2026)
- Prague Bar Show 2026: Rekordní ročník pro největší B2B nápojovou platformu ve střední Evropě (02.04.2026)
- Zmizelo 400 tisíc čokolád KitKat. Zloději ukradli auto, jež je převáželo (30.03.2026)
- Rostoucí náklady na energie a dopravu: jak aktuální situace ovlivňuje pekárny (30.03.2026)
- Nealko pivo či limča bez cukru? Od firem nutnost i chytrý tah, vysvětlil expert (30.03.2026)
- Rybářství Třeboň zahájilo provoz automatu na čerstvé ryby v Třeboni (28.03.2026)
- Dubajské čokoládě odzvonilo. Je tu nový hit, teď frčí žvýkací kuličky (27.03.2026)
- Nejmodernější pila v ČR zahájila provoz v Olomučanech (26.03.2026)
- Heineken sníží objem piva uvařeného ve Velkém Březně nedaleko Ústí nad Labem (26.03.2026)

Tweet



