Obliba pivních speciálů roste, na čepy míří Velikonoční speciál pivovaru Zubr
12.03.2018 | Pivovar ZUBR, a.s.
První letošní limitovaný speciál pivovaru Zubr je tmavý Velikonoční speciál 13%, který zaujme svou jedinečnou barvou, plností a chutí. Právě zamířil do distribuce a k dostání bude v čepované podobě ve vybraných restauracích zejména na střední Moravě až do vyprodání zásob. Uvařilo se ho celkem 750 hektolitrů.
„V loňském roce jsme uvařili zhruba o 10 procent více speciálů než v roce předcházejícím. Když jsme před několika lety se speciály začínali, vařili jsme jeden speciál ročně. Nyní je jich šest až sedm a mezi nimi vždy nejméně jedna novinka. Tou letošní je právě Velikonoční speciál,“ popisuje současný pivní trend Tomáš Pluháček, ředitel pivovaru Zubr. To, že speciály mezi konzumenty piva získávají stále na větší oblibě, potvrzují i statistiky Českého svazu pivovarů a sladoven. Podle jejich údajů byl celkový výstav speciálních piv českých pivovarů v roce 2017 téměř o 18 procent vyšší než v roce 2016.
ZUBR Velikonoční speciál je výsledkem vyváženého poměru několika druhů karamelových a barevných sladů a speciálních odrůd chmele. „Spolu s aromatickou odrůdou Žateckého poloraného červeňáku, který pochází z Tršic, byly použity ještě dvě další odrůdy středně hořkého českého chmele, jejichž postupné dávkování během celého chmelovaru dotváří spolu se speciálními slady charakteristickou, harmonickou hořkost tohoto piva,“ popisuje pivní novinku Nataša Rousková, sládková pivovaru Zubr. Stejně jako u všech piv vyrobených v pivovaru Zubr byl použit tradiční výrobní postup, během kterého probíhá hlavní kvašení v otevřených kvasných kádích a dlouhé zrání při nízkých teplotách v ležáckém sklepě. Speciál obsahuje 6 % obj. alkoholu.
Pivovar ZUBR, a.s., tradiční český výrobce působící především na Moravě, je společně s pivovary Holba a Litovel součástí pivovarské skupiny PMS. Pivovar je držitelem ocenění Klasa A a Regionální potravina a známky CHZO "České pivo". Nejprodávanějším pivem z produkce je 11° ležák Zubr Grand, absolutní šampion degustační soutěže Zlatý pohár Pivex – PIVO 2018, vítěz v kategorii ležáků v ročnících 2018 a 2017 a rovněž vítěz soutěže České pivo 2017 v kategorii jedenáctistupňových piv. První místo v soutěži České pivo 2017 si odnesl také Zubr Premium, a to v královské kategorii světlých ležáků. Zubr Premium je zároveň držitelem absolutního vítězství v soutěži Zlatý pohár Pivex – PIVO 2016. Na loňském jubilejním ročníku soutěže PIVEX 2017 byl pivovar Zubr zvolen pivovarem čtvrtstoletí. Novinkou ve stálém sortimentu je 12° ležák Zubr Gradus.
KONTAKT PRO MÉDIA
Agentura Ariston PR
Jan Vávra, tel.: 222 523 147, e-mail: jan.vavra@aristonpr.cz
Jana Dobrovská, tel.: 606 344 502, e-mail: jana.dobrovska@aristonpr.cz
Další články v kategorii Podnikání
- KARLOVA KORUNA V PENNY: ČESKÉ PRODUKTY TÁHNOU, CUKRU SE PRODALO 12 TISÍC TUN (17.03.2026)
- Zetor letos plánuje představení nové řady traktorů, další propouštění nechystá (16.03.2026)
- Kurýři rozvážek jídla stávkují (13.03.2026)
- Dva strojaři vyrábějí čokoládu podle starých receptur. Moderním trendům se brání (13.03.2026)
- Prazdroj loni v Česku prodal 7,2 milionu hektolitrů piva (12.03.2026)
- Plesl: Zaměření na design a nové trendy jsou pro pivovary krokem do zahraničí (12.03.2026)
- Tradičnímu výrobci minerálek hrozí po 160 letech zánik, lidé doufají v zázrak (11.03.2026)
- Někteří prodejci na Zelném trhu v Brně umožní platit kartou nebo QR kódem (11.03.2026)
- Zisk výrobce čokolády Lindt & Sprüngli loni stoupl o téměř deset procent (11.03.2026)
- Bernard posílá do světa Jarní speciál (08.03.2026)

Tweet



