Olma zřejmě změní majitele. Chce ji Agrofert
29.09.2008 | Denik.cz
Majitel zemědělského podniku Agrofert, podnikatel Andrej Babiš, je podle informací ekonomického týdeníku EURO velmi blízko k tomu, aby své impérium rozšířil o druhou největší mlékárnu v zemi a jednu z posledních, která je v českých rukou - olomouckou Olmu.
Podnik z 51 procent vlastní společnost Milkagro. Druhý největší podíl, 42,3 procenta, drží pardubická společnost Eligo.
„Jednáme o vstupu, ale transakce ještě není dohodnutá,“ řekl Babiš týdeníku EURO, jehož zdroje však tvrdí, že v podstatě už drží vládu nad více než 50 procenty akcií společnosti Milkagro.
Akcie Milkagra získává Agrofert prostřednictvím zemědělského podniku Zemos Velké Němčice, jednoho z mnoha malých akcionářů -dodavatelů mléka. Podmínkou je, že převod akcií musí schválit představenstvo Milkagra. „Zatím jsme odsouhlasili převedení zhruba deseti procent,“ uvedl pro EURO místopředseda představenstva Bohumír Semenovič.
Milkagro nyní i s Babišem řeší, jak posílit vliv v Olmě, tedy jak financovat odkup akcií na základě opce od firmy Eligo. Vedení Olmy, pokud Babiš skutečně ovládne olomoucký podnik, zatím nepředpovědělo, jak by změnu mohl jeden z největších zaměstnavatelů v Olomouci pocítit.
„Domýšlet se nějakých možných dopadů je velmi předčasné. Nemám žádné seriózní informace, na základě kterých bych mohl na takovou věc odpovědět,“ reagoval obchodní ředitel Olmy Jan Vařeka. „Je to věcí majitelů. Jednání jdou mimo nás,“ poznamenal.
Další články v kategorii Podnikání
- Pivovar Strakonice loni prodal přes 49.000 hektolitrů piva, meziročně více (22.12.2025)
- Provozovateli jatek v Holešově meziročně vzrostl čistý zisk a také tržby (20.12.2025)
- Ve Stálkách na Znojemsku postaví zemědělci šest nových hal pro chov brojlerů (19.12.2025)
- Projekt Hlídače státu: Agrofert má i přes Babišův střet zájmů zakázky od státu (19.12.2025)
- Australský podnikatel českého původu Josef Chromý proslul jako uzenář i vinař (18.12.2025)
- Pekárna Hruška zahájila v Ostravě provoz chlebové linky téměř za 50 milionů Kč (17.12.2025)
- Pivo, auta a losos. Británie podepsala s Jižní Koreou obchodní dohodu (17.12.2025)
- Mlékárně Net Plasy loni vzrostly tržby, zisk však podniku z Bystřice p. H. klesl (17.12.2025)
- SZIF už pozastavil dotace firmám z Agrofertu kvůli Babišovu střetu zájmů (16.12.2025)
- Novým generálním ředitelem řetězce Penny v Česku je od listopadu Draško Lazović (16.12.2025)

Tweet



