Palas požádal EU o mimořádný tendr na nákup českého obilí
18.02.2005 | ČTK
Ministr zemědělství Jaroslav Palas dnes požádal Evropskou komisi o vypsání mimořádného tendru na nákup českého obilí. Loňská sklizeň této plodiny byla v tuzemsku rekordní a přebytek se odhaduje na dva miliony tun. Palas to dnes řekl na sjezdu Odborového svazu pracovníků zemědělství a výživy. Podle předsedy Zemědělského svazu Miroslava Jirovského je situace vážná, protože obchod s obilím stojí a zemědělcům chybí hotovost. "Pokud se nepodaří obilí vyvézt, bude situace každým měsícem složitější," řekl Jirovský. Dodal, že obilí je nutné vyvézt do zahraničí, aby se sklady uvolnily pro novou sklizeň.Zpráva byla upravena na základě obchodních podmínek ČTK, uplné znění získáte na obchodni@mail.ctk.cz
Copyright (2003) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.
Další články v kategorii Podnikání
- Úsovsko a Agro 2000 kupují HS Kutná hora a Unikom, pod který spadá řada závodů (22.04.2026)
- České pekárenské technologie míří do USA: co to znamená pro obor (21.04.2026)
- Spolužáci ze střední si otevřeli pivovar. Receptury na pivo testovali na chalupě (20.04.2026)
- Novým obchodním ředitelem Plzeňského Prazdroje je třiačtyřicetiletý Jan Krafka (20.04.2026)
- Zájem spotřebitelů o České cechovní normy roste. Na Makro Czech Gastro Festu o nich Potravinářská komora přesvědčila stovky návštěvníků (17.04.2026)
- Obchodním ředitelem Plzeňského Prazdroje je nově Jan Krafka (17.04.2026)
- Čokoládovna Figaro přesouvá výrobu ze závodu v Trnavě do Česka (16.04.2026)
- Bernard učí středoškoláky čepovat pivo (15.04.2026)
- Výrobci potravin a řemeslníci na Českolipsku mohou soutěžit o výrobek roku (14.04.2026)
- Beermixy už nejsou jen letní osvěžení. Výrobci do nich přidávají funkční složky (10.04.2026)

Tweet



