Pivovary na Vysočině hlásí: Máme dobrý rok
26.08.2013 | Denik.cz
Menším pivovarům na Vysočině se daří. Humpolecký i chotěbořský hlásí rekordní výstav i prodej. Zisky jim umožňují investovat do nových technologií. Zaplatí však i podstatně více peněz na daních.
Rodinný pivovar Bernard v Humpolci očekává za letošní rok rekordní výstav piva. „Počítáme, že uvaříme kolem dvou set deseti tisíc hektolitrů alkoholického piva. Nevejdeme se ale kvůli tomu do kategorie malých pivovarů, a na spotřební dani proto zaplatíme zhruba o šest milionů více," informoval mluvčí pivovaru Zdeněk Mikulášek.Aby na daně vydělal, měl by do budoucna pivovar vyrábět ještě více piva, a proto nyní investuje do nové technologie. Jak Mikulášek zdůraznil, na prvním místě ale vždy zůstane kvalita piva, ne jeho množství.
„Loni pivovar také překonal výstav dvou set tisíc hektolitrů piva, ale v něm bylo zahrnuto i nealkoholické pivo," doplnil Zdeněk Mikulášek.
Rovněž Pivovar Chotěboř, první regionální průmyslový pivovar, který vznikl v Česku po roce 1989, hlásí vyšší výstav než loni. Za první pololetí uvařil 8 770 hektolitrů piva, čímž proti stejnému období minulého roku objem jeho produkce stoupl o 21 procent.
„V červenci pivovar prodal rekordních 2 452 hektolitrů piva," sdělila mluvčí pivovaru Zdena Stryková. Pivovar, který vznikl před čtyřmi lety na zelené louce, loni Sdružení přátel piva už podruhé vyhlásilo Pivovarem roku.
Zvyšování výstavu se promítá do tržeb podniku. V prvním pololetí meziročně stouply o 29 procent na 19,9 milionu korun. Kvůli rostoucí produkci podnik investoval v loňském a letošním roce do rozšíření výrobního zázemí. Nyní může ročně uvařit až 25 tisíc hektolitrů piva.
Autor: RedakceDalší články v kategorii Podnikání
- Pivo bez alkoholu nemusí chutnat divně. Ve Walesu spustili přelomové zařízení (15.12.2025)
- Otevírací doba o Vánocích: Pozor na zavřené obchody. Nákup se vyplatí už teď (15.12.2025)
- V kanadských skladech leží americký alkohol za miliardy. Provincie řeší, co s ním (15.12.2025)
- Michelin rozdal v Česku ocenění. Vůbec poprvé udělil také dvě hvězdy (12.12.2025)
- Česko přidává povinnosti nad rámec EU, podnikatelé žádají změnu (08.12.2025)
- Obchodníci: Letošní vánoční sezona by mohla být úspěšnější než loni (08.12.2025)
- Aperol míří do Ameriky. Italský výrobce chce dobýt trh milovníků piva (08.12.2025)
- Skupina Agrostroj Pelhřimov se loni dostala do ztráty 316,5 milionu korun (08.12.2025)
- Ryby z jižních Čech poputují k zákazníkům na speciálním přívěsu z Olomoucka (08.12.2025)
- Právníci považují Babišův způsob řešení střetu zájmů za přijatelný (05.12.2025)

Tweet



