Politika ochrany klimatu a vyhodnocení jejích dopadů na životní prostředí jsou otevřeny připomínkám
30.03.2010 | Ministerstvo životního prostředí
Od 22. března do 22. dubna 2010 je možné v rámci procesu hodnocení dopadů koncepce na životní prostředí (SEA) připomínkovat návrh Politiky ochrany klimatu v České republice včetně dokumentace vyhodnocení vlivů Politiky na životní prostředí a veřejné zdraví dle zákona č. 100/2001 Sb., o posuzování vlivů na životní prostředí, ve znění pozdějších předpisů.
Politika ochrany klimatu v České republice je koncepční dokument, který určuje strategii a základní cíle ČR v oblasti změny klimatu do roku 2020. Pro jednotlivé významné oblasti (energetika, průmysl, doprava, zemědělství a lesnictví, konečná spotřeba) definuje zásadní opatření s největším potenciálem pro snižování emisí skleníkových plynů a rovněž nástroje a postupy nezbytné k naplnění tohoto potenciálu. Předkladatelem koncepce je Ministerstvo životního prostředí ČR.
Dokumenty k připomínkování byly zveřejněny v Informačním systému SEA, http://eia.cenia.cz/sea/koncepce/prehled.php, kód koncepce MZP097K, a na specializovaných stránkách Politiky ochrany klimatu, http://www.integranet.cz/detail.php?id=77&id_web=1. Ke zveřejněným dokumentům je možné vznášet do 22. dubna 2010 připomínky písemně (adresované odboru posuzování vlivů na životní prostředí Ministerstva životního prostředí) či na veřejném projednání, které se uskuteční na přelomu dubna a května 2010. Připomínky je možné rovněž zasílat elektronicky na emailovou adresu jan.hejhal@mzp.cz.
Informace o přesném termínu a místě konání veřejného projednání budou včas zveřejněny na stránkách Ministerstva, v Informačním systému SEA a na specializovaných stránkách Politiky ochrany klimatu, http://www.integranet.cz/detail.php?id=77&id_web=1, kde lze rovněž nalézt další aktuální informace k projednávané koncepci.
Další informace k Politice ochrany klimatu najdete rovněž v tiskové zprávě a prezentaci zde.
Další články v kategorii Podnikání
- Vinařství Ludwig podalo ústavní stížnost, chce zvrátit rozhodnutí SZPI (26.06.2026)
- Změna v supermarketech v Česku: Obchody zavádí letní režim, mění otevírací dobu (26.06.2026)
- Prazdroj se ptá lidí, co pro ně znamená jít „na jedno“ a na festivalech nabídne alkotestery (26.06.2026)
- Penny Market dostal od ČOI maximální možnou pokutu za nesprávně určované slevy (24.06.2026)
- Výrobce potravin HERO Czech dostal od ÚOHS pokutu 2,28 milionu Kč (23.06.2026)
- Jak se mění požadavky trhu na pekárenské výrobky (23.06.2026)
- Danone kupuje australskou MADE Group, chce posílit na trhu s proteinovými nápoji (23.06.2026)
- Konzervárna Alibona loni měla ztrátu 3,8 mil. Kč, tržby jí klesly na 165 mil. Kč (22.06.2026)
- Není to náhrada piva. Výrobci lákají zákazníky na chmelovou vodu (22.06.2026)
- Olomoucký výrobce sportovní výživy Nutrend loni zvýšil tržby i zisk (19.06.2026)

Tweet



