Provozovateli jatek v Holešově meziročně vzrostl čistý zisk a také tržby
20.12.2025 | ČTK
Společnost Jacom, která provozuje jatka v Holešově na Kroměřížsku, loni vykázala čistý zisk téměř 37,3 milionu korun. Znatelně firmě vzrostl z předloňských téměř 20,5 milionu korun. Z prodeje výrobků, služeb a zboží utržil podnik za loňský rok přes 616,4 milionu korun, meziročně zhruba o 37,9 milionu korun více. ČTK to dnes zjistila z výroční zprávy podniku založené ve Sbírce listin.
Minulý rok označilo vedení podniku za stabilní. "V oblasti tržeb za rok 2024 došlo k nárůstu o sedm procent oproti roku 2023. Struktura a výše nákladů kopírovala rok minulý, naproti tomu jsme dokázali navýšit produkci o čtyři procenta," uvedli ve výroční zprávě zástupci společnosti. Za lepším výsledkem tržeb podle nich stojí i prodej nepotřebného dlouhodobého majetku za 6,5 milionu korun.
Kromě provozu jatek a porážce dobytka se Jacom věnuje přepravě jatečných zvířat, bourání masa a jeho rozvozu nebo velkoobchodu s masem. Podniká především v tuzemsku, obchoduje však také na Slovensku nebo v Maďarsku. Čistá aktiva společnosti dosahovala na konci loňského roku 519,6 milionu korun, vlastní kapitál činil přibližně 462,9 milionu korun a cizí zdroje 56,7 milionu korun.
Loni Jacom v průměru zaměstnával 112 lidí, o jednoho pracovníka méně než o rok dříve. Nadále se však potýká s nedostatkem kvalifikovaných zaměstnanců, především řezníků. Proto se společnost hodlala zaměřit na nábor zaměstnanců na tuto pozici i za předpokladu, že bude nucena si kandidáty rekvalifikovat na vlastní náklady.
V minulém roce Jacom investoval do druhé etapy rozsáhlé modernizace chladírenského zařízení. Firma také upravila zázemí střediska dopravy. Dále dokončila zateplení administrativní budovy a upravila prostranství před sídlem společnosti. Peníze podnik uvolnil i na modernizaci vozového parku. Pro rok 2025 předpokládala firma dosažení tržeb odhadem za 650 milionů korun.
Společnost Jacom vznikla v roce 1991. Vlastníkem je Karel Augustin z Kroměříže, její základní kapitál činí 8,5 milionu korun.
Copyright (2003) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.
Další články v kategorii Podnikání
- Kurýři rozvážek jídla stávkují (13.03.2026)
- Dva strojaři vyrábějí čokoládu podle starých receptur. Moderním trendům se brání (13.03.2026)
- Prazdroj loni v Česku prodal 7,2 milionu hektolitrů piva (12.03.2026)
- Plesl: Zaměření na design a nové trendy jsou pro pivovary krokem do zahraničí (12.03.2026)
- Tradičnímu výrobci minerálek hrozí po 160 letech zánik, lidé doufají v zázrak (11.03.2026)
- Někteří prodejci na Zelném trhu v Brně umožní platit kartou nebo QR kódem (11.03.2026)
- Zisk výrobce čokolády Lindt & Sprüngli loni stoupl o téměř deset procent (11.03.2026)
- Bernard posílá do světa Jarní speciál (08.03.2026)
- Gastronomie pokulhává v digitalizaci, konzervativní hospodští kvůli tomu přicházejí o hosty i peníze (04.03.2026)
- Pivovar Lobeč v dubnu představí návštěvníkům novou expozici parostrojů (04.03.2026)

Tweet



