Resort zemědělství shání jedenáct miliard
16.08.2010 | Euro
Nejméně jedenáct miliard korun chce ministerstvo zemědělství sehnat na protipovodňovou prevenci. Těmi chce financovat třetí etapu programu ochrany proti povodním, která by měla navázat na druhou etapu končící v roce 2013.
„Jednou z možností, jak zajistit finanční prostředky, je úvěr od Evropské investiční banky,“ řekl serveru Euro.cz náměstek ministra zemědělství pro vodní hospodářství Aleš Kendík. Obratem ale dodal, že stejně jako nyní bude nutné akce financovat z více zdrojů. „Pokud by se privatizoval další majetek státu, určitě bychom se chtěli podílet na těchto výnosech,“ uvedl.
Na druhou etapu protipovodňového programu zahájenou v roce 2007 má ministerstvo deset miliard korun. Z toho šest miliard půjčila EIB, tři miliardy jdou z privatizace a miliarda korun ze státního rozpočtu. Zpočátku bylo čerpání pomalé. První rok využily podniky povodí a Lesy ČR jen necelých 194 milionů korun, druhý rok zhruba 790 milionů korun. Loni, kdy se výrazněji přidaly také obce a hlavní město, se vyčerpalo bezmála 1,8 miliardy korun.
Další články v kategorii Podnikání
- Vinařství Ludwig podalo ústavní stížnost, chce zvrátit rozhodnutí SZPI (26.06.2026)
- Změna v supermarketech v Česku: Obchody zavádí letní režim, mění otevírací dobu (26.06.2026)
- Prazdroj se ptá lidí, co pro ně znamená jít „na jedno“ a na festivalech nabídne alkotestery (26.06.2026)
- Penny Market dostal od ČOI maximální možnou pokutu za nesprávně určované slevy (24.06.2026)
- Výrobce potravin HERO Czech dostal od ÚOHS pokutu 2,28 milionu Kč (23.06.2026)
- Jak se mění požadavky trhu na pekárenské výrobky (23.06.2026)
- Danone kupuje australskou MADE Group, chce posílit na trhu s proteinovými nápoji (23.06.2026)
- Konzervárna Alibona loni měla ztrátu 3,8 mil. Kč, tržby jí klesly na 165 mil. Kč (22.06.2026)
- Není to náhrada piva. Výrobci lákají zákazníky na chmelovou vodu (22.06.2026)
- Olomoucký výrobce sportovní výživy Nutrend loni zvýšil tržby i zisk (19.06.2026)

Tweet



