Společný regionální operační program naznačuje cestu k penězům EU
25.02.2004 | Strukturální fondy EU
Společný regionální operační program, který po vstupu České republiky do Evropské unie umožní čerpání ze strukturálních fondů EU, je již v plném znění k dispozici na internetových stránkách Jihočeského kraje. Jedná se o jediný regionálně orientovaný operační program, který poskytne šanci ucházet se o finanční podporu zejména obcím, svazkům obcí, neziskovým organizacím a podnikatelům. Evropská unie na něj vyčlenila pro Českou republiku celkem 454,3 mil. EUR, které bude možné vyčerpat v období let 2004 - 2006.
Program zahrnuje priority sedmi regionů soudržnosti České republiky a část rozhodovacích pravomocí svěřuje jejich regionálním radám. Pro Jihočeský kraj bude touto pravomocí vybavena Regionální rada regionu soudržnosti NUTS II Jihozápad, kde má rovnocenné zastoupení s Plzeňským krajem. Společný regionální operační program stanovuje devět opatření zařazených do čtyřech priorit: regionální podpora podnikání, regionální rozvoj infrastruktury, rozvoj lidských zdrojů v regionech a rozvoj cestovního ruchu.
Žádosti o podporu z tohoto programu bude možné předkládat až po vyhlášení výzvy, k němuž by mělo dojít zřejmě v květnu letošního roku. Už nyní je však na místě seznámit se s programovým dokumentem, který zpracovalo ministerstvo pro místní rozvoj ve spolupráci s kraji a čítá 167 stran. Jihočeský kraj jej nabízí zájemcům na své internetové adrese www.krajjihocesky.cz, v hlavním menu pod ikonou Informace a poté pod označením Strukturální fondy EU.
Další články v kategorii Podnikání
- Kariéru ve Vídni vyměnil za život farmáře. Zachránil zdevastovaný statek (17.07.2026)
- Pivovar Radegast v Nošovicích zrekonstruuje linku na stáčení piva do lahví (17.07.2026)
- Výrobce substrátů Agro CS loni zvedl tržby na 2,4 mld. Kč a zisk na 143 mil. Kč (16.07.2026)
- Mattoni rekordně roste a plánuje další expanzi. Východní trhy ale vynechá (16.07.2026)
- Sněmovna schválila v EET i obnovu daňového zvýhodnění tichého vína jako daru (16.07.2026)
- Firmě Agro Jevišovice po předchozím propadu loni rostly tržby i zisk (16.07.2026)
- Oběd v restauraci už vyjde na více než 200 korun (15.07.2026)
- Sladovnám Soufflet ČR v účetním roce 2024/2025 klesl zisk o 40 pct na 350 mil.Kč (15.07.2026)
- Evropští žalobci spustili trestní řízení kvůli dotacím pro Agrofert. Na mušce úředníci i politici (15.07.2026)
- Zetor po 80 letech končí v Brně s výrobou traktorů (14.07.2026)

Tweet



