Straopramen dohání rivaly, chce honosnější sídlo

Vedení tuzemské pivovarské jedničky Plzeňského Prazdroje sídlí v moderním paláci Myslbek v centru Prahy, tuzemská pětka Pivovary Lobkowicz v ještě modernější prosklené dominantě City Tower na Pankráci, aktuálně nejvyšší budově Prahy. O výrazné modernizaci své centrály nyní uvažuje i tuzemská dvojka, Pivovary Staropramen. Výroba i vedení podniku jsou od svého založení v roce 1869 na pražském Smíchově.

Staropramen patřící od předloňského roku do nadnárodní skupiny Molson-Coors proto začal jednat o rekonstrukci administrativních prostor s poradenskou a realitní společností Colliers International. Modernizace se týká prostor o rozloze tři tisíce metrů čtverečních. Pokud se firmy dohodnou, hotovo by mohlo být již ve třetím čtvrtletí příštího roku, vyplývá z informací Colliers International.

Samotný Staropramen zatím nechce podobu případné rekonstrukce komentovat. „Se společností Colliers International jednáme o projektovém managementu úprav administrativních prostor. Projekt jako celek ještě není ve finální verzi, proto ho v tuto chvíli z naší strany nemůžeme konkrétněji komentovat,“ uvedl pouze mluvčí pivovaru Pavel Barvík.

Nejmodernější budovou se zřejmě mohou chlubit Pivovary Lobkowicz. Vedení firmy vlastnící sedm regionálních pivovarů nesídlí v žádném z nich, ale již šest let je možné jej nalézt v jedenáctém patře mrakodrapu City Tower na pražském Pankráci.

Mimo pivovary se nachází i vedení Plzeňského Prazdroje, jež před devíti lety obsadilo 3600 metrů čtverečních v budově Paláce Myslbek v Praze Na Příkopě. Loni na podzim sice firma zvažovala přesun do novotou zářícího Florentina vybudovaného skupinou Penta, ale nakonec z něj sešlo.

Zcela novou reprezentativní administrativní budovu si pak v areálu svého pivovaru v roce 1995 postavil státem vlastněný Budvar.

Tisk

Další články v kategorii Podnikání

Agris Online

Agris Online

Agris on-line
Papers in Economics and Informatics


Kalendář


Podporujeme utipa.info