Trasy v horách se postupně zlepšují
14.11.2005 | Silvarium
Na plné obrátky běží projekty Svazku měst a obcí Krkonoše. Ty mají za cíl přitáhnout do řady měst a obcí více turistů a oživit je. Téměř před dokončením je příprava realizace projektu Jizersko - Krkonošsko - Jesenická cyklotrasa č. 22. Na vybudování řady jejích úseků pro cykloturisty a v zimě i lyžaře je potřeba zhruba sedmdesát milionů korun. "Ještě letos bude zpracována projektová dokumentace pro stavební povolení vybudování stezek a vyznačen úsek z Fořtu, přes Černý Důl, Janské Lázně do Svobody nad Úpou," uvedl koordinátor projektu Pavel Klapuš. Jde přitom o turistické trasy, které nemohou být vedeny v terénu.
Vylepšovat se budou následně i části tras, které vedou v Kořenově, jenž je rovněž členem Svazku měst a obcí. "Nechceme je prozatím rozšiřovat. Máme však v úmyslu stezky lépe vyznačit, upravit a zkvalitnit zázemí pro jejich uživatele, " vysvětlil starosta Kořenova Luboš Marek. Právě z Kořenova dovedou stezky cyklisty i lyžaře například až do Trutnova. Následně se bez větších potíží dostanou po trasách jejich uživatelé i třeba do polské části Krkonoš.
Další částí projektu je také vytvoření a aktuální vedení tzv. mateřské mapy cyklotras v turistickém regionu Krkonoše. Správa Krkonošského národního parku (KRNAP), je po vzájemné dohodě, jejím garantem. Mapové podklady především v části KRNAP na území Libereckého kraje odpovídají reálu, trasy na území Královéhradeckého kraje se dokončují. Hlavním cílem celého projektu je nasměrovat návštěvníky hor z nejvíce zatížených míst na jih do Podkrkonoší. To má ulehčit nejen přírodě, ale pomoci i zdejším podnikatelům. Záležet pak bude na každém podnikateli, jak možnosti využije a nabídne turistům občerstvení, ubytování, půjčovnu či servis nebo jinou aktivitu.
Další články v kategorii Podnikání
- Beermixy už nejsou jen letní osvěžení. Výrobci do nich přidávají funkční složky (10.04.2026)
- Džemy s příběhem. V Dobroládovně našli práci ženy před důchodem i syn s autismem (10.04.2026)
- Za „zelené baterie venkova“: Zemědělci a energetici volají po rozumném rozvoji bioplynových stanic (10.04.2026)
- Čokoládovna Steiner & Kovarik navýšila loni obrat o 35 mil. na 120 mil. Kč (10.04.2026)
- Brněnská pivnice měla zkažené potraviny. Kontrolou neprošlo maso i sýrové koule (09.04.2026)
- Manažer z korporátu se stal králem chlebíčků. Nyní vyrábí miliony lahůdek ročně (08.04.2026)
- Thajští rybáři bojují s drahou naftou, varují před kolapsem stomiliardového trhu (08.04.2026)
- Inflace v Česku vzrostla (08.04.2026)
- Jak rychle a efektivně pomoci zemědělcům v době drahé nafty? Spotřební daní na naftu (07.04.2026)
- Semix rozšiřuje výrobu: 65 milionů do fermentace (02.04.2026)

Tweet



