Vyhlášení regionálních dotačních programů
05.02.2007 | Ministerstvo pro místní rozvoj
Ministerstvo pro místní rozvoj na svých stránkách uveřejnilo zásady pro čerpání dotací z národních regionálních programů pro rok 2007 a oficiálně zahájilo sběr žádostí. Celkem bylo pro tyto regionální programy vyčleněno 815 milionů korun.
Města, obce a podnikatelské subjekty mohou požádat o dotaci z následujících programů:
* Podpora rozvoje severozápadních Čech a Moravskoslezského regionu (dotace až do 70 % skutečně vynaložených nákladů)
* Podpora rozvoje hospodářsky slabých a strukturálně postižených regionů (dotace až do 70 % skutečně vynaložených nákladů)
* Podpora obnovy venkova (dotace do 70 %, popř. do 80 % skutečně vynaložených nákladů, záleží na dotačním titulu)
* Podpora úprav bývalých vojenských areálů kobecnímu využití (dotace do 75 %, popř. do 70 % skutečně vynaložených nákladů, záleží na dotačním titulu)
* Podpora rozvoje průmyslových podnikatelských subjektů na území NUTS 2 Severozápad a Moravskoslezsko a dalších regionech se soustředěnou podporou státu (dotace do 40 % skutečně vynaložených nákladů)
"Programy jsou určeny pro hospodářsky slabé a strukturálně postižené regiony v České republice. Nově se k nim připojil jen program Podpora úprav bývalých vojenských areálů k obecnímu využití, který umožní poskytování dotací obcím na úpravy objektů a ploch získaných odchodem vojenských posádek," řekl ministr pro místní rozvoj Jiří Čunek.
Příjem žádostí o dotace v rámci regionálních programů bude ukončen 30. března 2007 ve 12 hodin. Formuláře k žádostem jsou přílohou zásad programů, které žadatel nalezne na stránkách ministerstva pro místní rozvoj www.mmr.cz pod odkazy: regionální politika/regionální programy MMR/2007.
Odbor komunikace MMR ČR, Staroměstské nám. 6, 110 15 Praha 1, tel.: 224 861 663, e-mail: tiskove@mmr.cz ; www.mmr.cz
Další články v kategorii Podnikání
- Bohemia Sekt spustil solární elektrárny v Plzenci a Mikulově, investuje i do výroby (30.12.2025)
- Pivovar Strakonice loni prodal přes 49.000 hektolitrů piva, meziročně více (22.12.2025)
- Provozovateli jatek v Holešově meziročně vzrostl čistý zisk a také tržby (20.12.2025)
- Ve Stálkách na Znojemsku postaví zemědělci šest nových hal pro chov brojlerů (19.12.2025)
- Projekt Hlídače státu: Agrofert má i přes Babišův střet zájmů zakázky od státu (19.12.2025)
- Australský podnikatel českého původu Josef Chromý proslul jako uzenář i vinař (18.12.2025)
- Pekárna Hruška zahájila v Ostravě provoz chlebové linky téměř za 50 milionů Kč (17.12.2025)
- Pivo, auta a losos. Británie podepsala s Jižní Koreou obchodní dohodu (17.12.2025)
- Mlékárně Net Plasy loni vzrostly tržby, zisk však podniku z Bystřice p. H. klesl (17.12.2025)
- SZIF už pozastavil dotace firmám z Agrofertu kvůli Babišovu střetu zájmů (16.12.2025)

Tweet



