Ve Vyškově bude pivní festival a otevřou se historické objekty

Ve Vyškově bude v závěru pracovního týdne pivní festival, na návštěvníky čeká hudební program, pivní soutěže a především ochutnávky hořkého nápoje. O víkendu si pak lidé budou moci prohlédnout historické objekty, které nebývají přístupné, a to při akci Dny evropského dědictví – Dny památek 2023. Vyškov o tom informoval na svém webu.

Pivní festival se uskuteční v pátek odpoledne na Masarykově náměstí. Na pódiu se postupně vystřídají rocková kapela Holter, skupina Hazafele, která se věnuje především romskému a maďarskému folkloru, či harmonikářka s širokým repertoárem Tereza Kniežová. Chybět nebudou ochutnávky piv z menších pivovarů. "Zajištěné je také pestré občerstvení, zároveň myslíme i na 'nepivaře'. Nachystaných je rovněž několik soutěží, kterými přítomné provede moderátor akce: například otáčení podtácků či tradiční pití piva na rychlost," vyjmenovala za pořadatelské Turistické informační centrum Vyškov Michaela Štěrbová.

O víkendu si zájemci budou moci prohlédnout historické objekty. "I když třeba jen nepatrně, tak některé změnily svou tvář, jiné nabídnou například zajímavou výstavu. Lidé můžou navštívit například farní kostel, radniční věž, Hřbitovní kostel nebo expozice Muzea Vyškovska v budově zámku i v kapli sv. Anny. A samozřejmě nejde jen o památky ve městě, ale i v našich místních částech. Doporučit lze návštěvu opatovické návsi, kde pro veřejnost otevíráme v sobotu zvonici na čtvercovém půdorysu a se čtyřmi okenními otvory, která v nedávné době prošla dílčí opravou," uvedl místostarosta Vyškova Josef Kachlík (STAN).

Lidé si budou moci prohlédnout i prostory bývalé synagogy. Město ji nyní opravuje. "Momentálně finišují restaurátorské práce na obnově dekorativní výmalby interiéru. Uvnitř jedné z dominant Masarykova náměstí plánujeme na neděli komentovanou prohlídku i koncert vážné hudby,“ dodal Kachlík.

lip hj

Copyright (2003) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.

Tisk

Další články v kategorii Podnikání

Agris Online

Agris Online

Agris on-line
Papers in Economics and Informatics


Kalendář


Podporujeme utipa.info