„Legenda" socialistických obchodů opět v prodeji. Ostravský kahan je zpět!
09.02.2017 | Denik.cz
Limitovaná retro edice vín proslulé známky. S tímto mottem se objevují na trhu láhve s průmyslovým motivem a důlní svítilnou na etiketě. Ano, Ostravský kahan je zpět!
Polosladké bílé víno prodávané pod značkou Ostravský kahan má původ v „evropském společenství" a je stáčeno pro firmu Vinný list z Nového Bohumína. Se zástupci tohoto dodavatele se ale nedaří spojit.
S vyjádřením otálejí také v Zámeckém vinařství Bzenec, které je nástupníkem Moravských vinařských závodů. Právě v nich se dříve Ostravský kahan vyráběl a společnost přestěhovaná nyní blíže k jihomoravským zdrojům držela ochrannou známku s tímto názvem (její platnost byla ale obnovena pouze do 6. března 2016).
„Určitě je dobře, že se tato známka využívá nadále. Otázkou však zůstává kvalita. Byl bych rád, kdyby byla lepší než v minulosti, kdy Ostravský kahan znamenal jednoduché stolní víno pro nenáročné konzumenty," tvrdí Martin Křístek z Klubu amatérských hodnotitelů alkoholických nápojů (K.A.H.A.N.), který znovuzrozenou „legendu" socialistických prodejen zahlédl v Ostravě-Hrabové.
Nabízejí ji také v jediném obchodě s potravinami v Ostravě-Hrušově, kde za ni chtějí 59 korun.Zdroj: http://www.denik.cz/z_domova/legenda-socialistickych-prodejen-opet-v-prodeji-20170207.html
Další články v kategorii Potravinářství
- ČSÚ: Živý kapr letos stojí 126,23 koruny za kilogram, mírně víc než loni (24.12.2025)
- Vláda souhlasí se záměrem obnovit daňové zvýhodnění vína, zákon připraví vlastní (23.12.2025)
- Čína zavádí vysoká cla na mléčné výrobky z EU, podle Bruselu neoprávněně (23.12.2025)
- Mýty italské kuchyně. Historik bourá legendy o ikonických pokrmech, čelí výhrůžkám (23.12.2025)
- Pavel Vacek: Kapr je jednička, sváteční polévky střídáme (23.12.2025)
- Potravinářská inspekce zjistila v tržní síti masné konzervy z dovozu falšované sníženým obsahem masa a s nedeklarovaným alergenem (23.12.2025)
- Zvěřina ze střediska na Mostecku táhne, zájem je o divočáka na guláš (22.12.2025)
- Peněženku moc nešetří, čas ale ano. Češi cukroví čím dál víc kupují (22.12.2025)
- Předvánoční víkend někteří věnují uzení masa (22.12.2025)
- Rybáři rozvážejí ze sádek v Chropyni desítky tun kaprů pro vánoční trh (22.12.2025)

Tweet



