Americké pivo Budweiser se v USA na léto přejmenuje na America
12.05.2016 | Denik.cz
Nadnárodní pivovar Anheuser-Busch InBev ve Spojených státech na léto přejmenuje své pivo Budweiser a bude mu říkat America. Vlastenecký název se bude na lahvích a plechovkách skvět od 23. května do listopadových prezidentských voleb.
Prodej piva v USA obvykle vrcholí v létě a pivovar doufá, že změněným názvem přiláká více zákazníků.
Pivovar zkouší různé názvy
Pro Anheuser-Busch to není první taková kampaň. Piva Budweiser s obrázkem Sochy svobody nebo vlajkou Spojených států byla k vidění i během dřívějších letních kampaní. Ta nejnovější bude probíhat souběžně s přípravami na podzimní prezidentské volby, ale také s letními olympijskými a paralympijskými hrami v Brazílii.
Soudní spor s českým Budvarem
Skupina AB-InBev vznikla v roce 2008, kdy belgický pivovar InBev převzal amerického konkurenta Anheuser-Busch. Firma vede o značku Budweiser dlouhodobě soudní spory s Budějovickým Budvarem.
Díky registracím ochranných známek Budweiser nebo Budweiser Budvar, které patří Budějovickému Budvaru, nemůže AB-InBev svou klíčovou značku Budweiser používat v téměř 70 zemích.
Pro vývoz do Ameriky používá Budvar svou exportní značku Czechvar. AB-InBev naopak dováží do Evropské unie svůj "Bud".
Autor: Redakce / ČTK
Další články v kategorii Potravinářství
- Krize napříč kontinentem. V Evropě se hromadí mléko, které mělo skončit v Číně (15.05.2026)
- EU zavede dočasný zákaz dovozu brazilského hovězího (15.05.2026)
- Průzkum: Stát nemá určovat ceny, zákazníci chtějí slevové letáky (15.05.2026)
- Inspekce varuje před mletým vepřovým se salmonelou, lidé ho mohou mít v mrazničce (15.05.2026)
- Rybářství Třeboň mělo zisk 27,2 milionu korun, meziročně o 20 mil. Kč nižší (14.05.2026)
- Vinaři získali na soutěži Great American dvě platinové a 18 zlatých medailí (14.05.2026)
- Kontaminované mléko v Česku: Policie prověří postup Nestlé a Danone (14.05.2026)
- Japoncům kvůli válce v Íránu dochází barvivo, chipsy budou v černobílém balení (14.05.2026)
- Regionální potravina 2026. Na Jihlavsku uspěla tlačenka, mrkvance i kimči (14.05.2026)
- Konec dvanáctek? Brusel chystá pravidla, která změní označení piv (14.05.2026)

Tweet



