Britská pravidla školního stravování zvyšují spotřebu ryb z udržitelných chovů
16.08.2015 | bio-info.cz
Každá šestá základní škola v Británii nyní nabízí svým strávníkům ryby pocházející z udržitelných chovů splňujících pravidla Marine Stewardship Council – MSC.
Přes 500 škol bylo vloni certifikováno k podávání ryb z MSC chovů, což představuje nárůst počtu škol nabízejících ryby z udržitelných chovů o 18 procent. Organizace MSC přičítá nárůst spotřeby novým britským standardům pro školní stravování (School Food Standards), které platí od ledna letošního roku.
Henry Dimbleby, jeden z autorů School Food Standards, řekl: „Zpráva ukazuje, že nová pravidla školního stravování mají jasný pozitivní vliv na spotřebu ryb ve školách. Tisíce žáků nyní jí ryby z udržitelných chovů, podporují šetrné zacházení s rybami a dozvídají se, jak chránit naše moře.“
Toby Middleton, regionální programový ředitel MSC, dodává: „Zaznamenali jsme výrazný nárůst počtu škol nabízejících ryby certifikované dle pravidel MSC a zvýšený zájem o olejnaté ryby. Podle nových pravidel školního stravování mají školní jídelny povinnost nabízet žákům olejnaté ryby každé tři týdny a navíc doporučují používat ryby z MSC certifikovaných chovů.“
Zvýšený počet škol používajících ryby z MSC chovů se promítl do zvýšených prodejů těchto ryb do sektoru vzdělávání od ledna letošního roku, a to o 33 procent.
Zdroj: The Fish Site
Další články v kategorii Potravinářství
- Belgičtí mniši, kteří vaří pivo, se stávají ohroženým druhem (29.12.2025)
- Výrobce dortů Marlenka loni zvýšil tržby, pomohly investice do automatizace výroby (29.12.2025)
- Ceny potravin v roce 2026: Levné máslo a brambory, zdraží káva či kakao (26.12.2025)
- Pivovar Strakonice prodal meziročně více piva, letos investoval i do automatizace chlazení (25.12.2025)
- ČSÚ: Živý kapr letos stojí 126,23 koruny za kilogram, mírně víc než loni (24.12.2025)
- Vláda souhlasí se záměrem obnovit daňové zvýhodnění vína, zákon připraví vlastní (23.12.2025)
- Čína zavádí vysoká cla na mléčné výrobky z EU, podle Bruselu neoprávněně (23.12.2025)
- Mýty italské kuchyně. Historik bourá legendy o ikonických pokrmech, čelí výhrůžkám (23.12.2025)
- Pavel Vacek: Kapr je jednička, sváteční polévky střídáme (23.12.2025)
- Potravinářská inspekce zjistila v tržní síti masné konzervy z dovozu falšované sníženým obsahem masa a s nedeklarovaným alergenem (23.12.2025)

Tweet



