České pivo se bude vyvážet v umělohmotných sudech
15.04.2009 | Denik.cz
Jednocestné plastové PET sudy už brzo nahradí dosud běžně používané pivní nerezové KEG sudy a odpadnou tak zálohy na obaly, které firma distribuuje do vzdálenějších regionů.
Hlavním důvodem je skutečnost, že zejména v Rusku se drahé nerezové obaly často nenávratně ztratí. Jak novinářům potvrdil šéf obchodu Pivovaru Rakovník Jan Fabry, do měsíce se začne exportovat pivo v PET sudech právě do Ruska a také do Itálie, kam se nejčastěji sudové pivo vyváží.
„Problémy s vracením sudů tak odpadnou. Jsou to jednocestné plastové PET sudy, které budou zohledněny v ceně piva a půjdou výhradně na export, protože tuzemský trh na to zatím není připraven," sdělil Fábry. Je také pravdou, že mezi českými pravověrnými pivaři se zatím moc neujalo ani pivo stáčené do PET lahví.
Trvanlivost piva se v nových obalech prodlužuje, protože nápoj nemá kontakt se vzduchem nebo plynem z hnacího zařízení, a vydrží tak déle naražený. „Sudy mají v sobě igelitový vak, z něhož nemusí být pivo tlačeno biogenem nebo jiným plynem,“ vysvětlil Fábry. S kvalitou piva a i s trvanlivostí v PET sudech jsou sládci zatím velmi spokojeni
Další články v kategorii Potravinářství
- MZe: Spotřeba drůbežího roste, soběstačnost ale klesá, je třeba víc zpracovávat (31.07.2026)
- Cukrovarnické firmě Tereos TTD klesl zisk o víc než polovinu na 209 milionů Kč (30.07.2026)
- Co ukázal Chléb roku 2026? Rekordní účast potvrzuje sílu českého pekařského řemesla (30.07.2026)
- Česko jako země slev. Akce tvoří většinu útrat za potraviny a drogerii, říká průzkum (30.07.2026)
- Kvůli dětem změnili život od základů. Opustili stavebnictví a dělají sušené maso (30.07.2026)
- Zpracovateli masa MP Krásno z Val. Meziříčí loni mírně klesly tržby, zisk stoupl (30.07.2026)
- Varování spotřebitelům: Zjištění bakterií rodu Salmonella v instantních nudlích zn. REEVA (29.07.2026)
- Mražená žabí stehýnka obsahovala rezidua antibiotik (29.07.2026)
- Pivovary Zubr měly loni ztrátu 9,6 mil. Kč, jejich tržby klesly na 1,46 mld. Kč (29.07.2026)
- Coca-Cola ve druhém čtvrtletí zvýšila čistý zisk o 16 procent a zlepšila výhled (29.07.2026)

Tweet



