České potraviny míří do Dubaje: Otevřete si dveře na Blízký východ
09.02.2026 | MZe ČR
Ministerstvo zemědělství nabízí českým firmám jedinečnou příležitost představit své výrobky na prestižním mezinárodním veletrhu Private Label Middle East (PLME) 2026. Společná česká expozice na výstavišti Dubai World Trade Centre otevře cestu na jeden z nejdynamičtějších potravinářských trhů světa.v
Ministerstvo zemědělství připravuje v roce 2026 účast českých firem na jednom z nejvýznamnějších mezinárodních potravinářských veletrhů zaměřených na privátní značky – Private Label Middle East (PLME). Veletrh se uskuteční ve dnech 15.–17. září 2026 na výstavišti Dubai World Trade Centre ve Spojených arabských emirátech.
Cílem této prezentace je podpora českých výrobců a obchodníků s potravinami při vstupu a posilování jejich pozice na zahraničních trzích, zejména v dynamicky se rozvíjejícím regionu Blízkého východu. Ministerstvo zemědělství proto na veletrhu zajišťuje národní expozici, v jejímž rámci budou mít zapojené firmy možnost prezentovat své produkty pod jednotnou a viditelnou českou značkou.
Zvýhodněné podmínky a prezentace na stánku MZeFirmám zapojeným do společné expozice budou poskytnuty zvýhodněné podmínky účasti, které výrazně snižují náklady spojené s prezentací na mezinárodním veletrhu. Každá firma si objedná podíl na výstavní ploše o velikosti 3 m², přičemž základní stavba expozice včetně technického zabezpečení je plně zajištěna Ministerstvem zemědělství. Součástí prezentace bude rovněž elektronický propagační katalog – Průvodce českou národní expozicí, ve kterém budou představeny zúčastněné firmy a jejich produkty.
Možnost dotační podporyV případě schválení podmínek pro poskytování dotací bude účast českých firem na veletrhu PLME 2026 finančně podporována v rámci dotačního podprogramu 9.H – Podpora účasti na mezinárodních veletrzích a výstavách v zahraničí. Podpora by měla zahrnovat částečnou úhradu pronájmu výstavní plochy, registrační poplatek a jednu zpáteční letenku.
Podmínky poskytování dotace budou stanoveny v dokumentu „Zásady, kterými se stanovují podmínky pro poskytování dotací pro rok 2027“ - viz podrobné informace v přiloženém dokumentu a taktéž v Proexportním okénku.
Přihlášku k účasti ve společné expozici Ministerstva zemědělství na veletrhu PLME 2026 je nutno zaslat nejpozději do 15. března 2026 na e-mail: jitka.borkovcova@mze.gov.cz (viz další informace v dokumentu, který je přílohou).
Upozorňujeme, že konečný výběr účastníků je ponechán na Ministerstvu zemědělství.
Přílohy Akviziční dopis PLME 2026 STÁHNOUT
Další články v kategorii Potravinářství
- Mražená žabí stehýnka obsahovala rezidua antibiotik (29.07.2026)
- Pivovary Zubr měly loni ztrátu 9,6 mil. Kč, jejich tržby klesly na 1,46 mld. Kč (29.07.2026)
- Coca-Cola ve druhém čtvrtletí zvýšila čistý zisk o 16 procent a zlepšila výhled (29.07.2026)
- Český výrobce ciderů a kombuchy Prager's loni zdvojnásobil obrat na 73 mil. Kč (28.07.2026)
- Babiš chce zdanit tiché víno. Schillerová a koaliční partneři jsou proti (28.07.2026)
- Mlékárně Olma loni klesl zisk o 35 pct na 118 mil.Kč,tržby zvýšila na 4,9 mld.Kč (28.07.2026)
- Makaróny s Popelkou a dávkovače jako světelné meče. Kraft spojil své síly s Disneym (27.07.2026)
- Přebytek tlačí cenu mléka dolů, někde je levnější než voda (27.07.2026)
- Obliba trhů roste u zemědělců i zákazníků, farmáře láká lepší prodejní cena (27.07.2026)
- Seznamte se: Ricotta. Má méně tuku než mascarpone a více vápníku než tvaroh (27.07.2026)

Tweet



