Eurostat: Pokles výroby vepřového v ČR letos ještě zrychlí
05.02.2009 | ČTK
Pokles tuzemské výroby vepřového masa z loňského roku bude podle odhadů Eurostatu pokračovat i letos v prvním pololetí. Snižování produkce by mělo být ještě výraznější než v posledním loňském čtvrtletí, kdy podle údajů ČSÚ dosáhlo téměř 15 procent, a mělo by se pohybovat kolem 16,5 procenta. Podle odborníků se tak nejspíše zvýší závislost Česka na dovozech vepřového a zvýšení spotřebitelských cen vepřového vlivem slábnoucí koruny. Lze také očekávat růst nezaměstnanosti, zejména v masném průmyslu. Podobný pokles výroby jako v Česku lze očekávat na Slovensku, v Polsku, Maďarsku, Slovinsku, Litvě a Lotyšsku, vyplývá z údajů Eurostatu.Zpráva byla upravena na základě obchodních podmínek ČTK, uplné znění získáte na obchodni@mail.ctk.cz
Copyright (2003) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.
Další články v kategorii Potravinářství
- Češi chtějí kvalitní tuzemské potraviny a klidně si za ně připlatí, ukázal průzkum (27.04.2026)
- Madeta je největší česká mlékárna, navazuje na táborské družstvo (27.04.2026)
- Pizza za padesát korun, víno za třináct. Tyto japonské restaurace od 70. let nezdražily (27.04.2026)
- V jarní Sbírce potravin lidé darovali 623 tun zboží, meziročně o 105 tun více (27.04.2026)
- PepsiCo jde proti proudu. V nelítostném prostředí její model není snadné napodobit (27.04.2026)
- Všechny kojenecké výživy Nestlé dostupné na trhu jsou bezpečné, uvedla firma (24.04.2026)
- Značku Výrobek roku Libereckého kraje ponese dalších deset regionálních výrobků (24.04.2026)
- Zdražili a napsali k tomu sleva. Řetězce oprašují staré triky (24.04.2026)
- Značku Regionální potravina má v Plzeňském kraji dalších devět výrobků (24.04.2026)
- Státní veterinární správa zakazuje uvádět v ČR na trh více než 40 mléčných výživ pro kojence kvůli obsahu nebezpečného cereulidu (24.04.2026)

Tweet



