Inspektoři SVS objevili v asijské restauraci v Praze 8 více něž 200 kg masa neznámého původu
18.10.2022 | SVS ČR
Inspektoři Státní veterinární správy (SVS) v Praze provedli na základě podnětu Hygienické stanice hl. m. Prahy kontrolu asijské restaurace v Praze 8. V prostorách podniku odhalili přes 200 kg různých druhů masa neznámého původu.
Jednalo se o chlazené a mražené maso – vepřové, kuřecí, hovězí a telecí – celkem 219 kg. Masu chybělo jakékoliv označení. Nebylo tak možné potraviny spárovat s předloženými průvodními doklady. Vzhledem k popsané situaci veterinární inspektoři označili maso jako potravinu neznámého původu, která může být potenciálně zdravotně závadná. Veškeré maso nezákonně uváděné na trh na místě znehodnotili a nařídili jeho neškodnou likvidaci v asanačním podniku. S provozovatelem restaurace bude zahájeno správní řízení o přestupku. Za zjištěná porušení umožňuje legislativa uložit pokutu až do výše 50 milionů Kč.
Další články v kategorii Potravinářství
- Německý výrobce medvídků Haribo loni zaznamenal rekordní prodej (05.05.2026)
- Akademickým vínem roku 2026/2027 je Hibernal 2025 ze Zahradnické fakulty MENDELU (05.05.2026)
- Otrava dětské výživy HiPP. Exzaměstnanec zadržený v Rakousku obvinění popírá (05.05.2026)
- Čerstvě utrženo se snaží dostat produkty zemědělců na trh přímo a rychle (04.05.2026)
- Svaz pivovarů a MZe usilují o evropskou skupinu pro pivovarnictví (04.05.2026)
- Vinař Valihrach: Úspěch musí být daný shůry a musíte mít kolem sebe dobré lidi (04.05.2026)
- Supermarkety dál kouzlí s cenovkami u slev (04.05.2026)
- Změny klimatu a extrémní počasí zdražují potraviny i pojištění, píše Bloomberg (04.05.2026)
- GMO na poli v Česku: U Olomouce se testuje odolný ječmen, který může zajistit potravinovou bezpečnost a změnit zemědělství (30.04.2026)
- Co si mohou české pekárny vzít ze zahraničního vývoje (30.04.2026)

Tweet



