Irské hovězí dobylo Francii
06.04.2005 | Maso.cz
Irský zpracovatel masa Liffey Meats podepsal kontrakt s francouzským maloobchodním řetězcem Intermarché na dodávky hovězího masa. Smlouvě předcházel rozsáhlý marketingový průzkum, který v loňském roce prováděla agentura Bord Bia, a významné investice společnosti Liffey Meats do zpracovatelských a balících kapacit. Jde o první případ, kdy bude sortiment hovězího masa, kompletně produkovaný a zpracovaný v Irsku, nabízen ve filiálkách francouzského maloobchodu. Intermarché ovládá 13 % trhu ve Francii a irské hovězí bude prodávat ve všech svých 1500 supermarketech po celé zemi.
Další články v kategorii Potravinářství
- Za stejné peníze méně zboží. V cizině už se objevují varovné štítky, Česko je pozadu (25.05.2026)
- Kuba obdržela první zásilku rýže darovanou čínskou vládou (25.05.2026)
- Ceny kakaa klesly. Čokoládový gigant Hershey se vrací k původním recepturám (25.05.2026)
- Zástupci průmyslu i obchodu požadují dvouletý odklad obalového nařízení EU (22.05.2026)
- Dotykačka: Prodej piva v hospodách za poslední rok klesl zhruba o pět procent (21.05.2026)
- MDR: Agrofert chystá na východě Německa investice a žádá zemskou vládu o podporu (21.05.2026)
- Technická fakulta ČZU v Praze slaví 20 let pivovaru Suchdolský Jeník – unikátního spojení vědy, výuky a poctivého českého piva (19.05.2026)
- Vinaři z Česka na jarní části AWC Vienna získali 46 zlatých medailí (19.05.2026)
- Při společné kontrolní akci s PČR a celníky odhalili veterinární inspektoři nevyhovující přepravu potravin a nelegální výrobnu (19.05.2026)
- Jihoamerické maso míří do Evropy. Češi ho poznají hlavně v burgerech (18.05.2026)

Tweet



