Jihomoravský kraj chce zjednodušit drobným pěstitelům prodej vína
15.07.2005 | ČTK
Jihomoravský kraj připravuje novou zákonnou úpravu, která by měla drobným pěstitelům vína umožnit prodávat své produkty v malém množství. "Drobní vinaři by při takovém prodeji nemuseli splňovat náročné podmínky platné pro provoz restauračních a občerstvovacích zařízení, ale pouze jednoduchá hygienická pravidla," řekla dnes ČTK radní Jihomoravského kraje Marie Cacková. Radní se při úvahách o novele nechali inspirovat rakouským modelem, kde mohou drobní pěstitelé prodávat menší množství vína přímo u svých domů nebo vinných sklepů jen na základě registrace na obecním úřadě. "Odpadla by tak například povinnost zřizovat při takovém prodeji sociální zařízení," vysvětlila radní.Zpráva byla upravena na základě obchodních podmínek ČTK, uplné znění získáte na obchodni@mail.ctk.cz
Copyright (2003) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.
Další články v kategorii Potravinářství
- Padesát milionů lahví a žádní pracovníci. Prazdroj spustil plně automatický sklad (26.05.2026)
- Výrobce konzervované zeleniny efko cz z Táborska loni zvýšil tržby i zisk (26.05.2026)
- Prazdroj dokončil sklad na 50 milionů piv. Díky automatizaci naloží kamion bez zásahu lidské ruky (26.05.2026)
- Za stejné peníze méně zboží. V cizině už se objevují varovné štítky, Česko je pozadu (25.05.2026)
- Kuba obdržela první zásilku rýže darovanou čínskou vládou (25.05.2026)
- Ceny kakaa klesly. Čokoládový gigant Hershey se vrací k původním recepturám (25.05.2026)
- Zástupci průmyslu i obchodu požadují dvouletý odklad obalového nařízení EU (22.05.2026)
- Dotykačka: Prodej piva v hospodách za poslední rok klesl zhruba o pět procent (21.05.2026)
- MDR: Agrofert chystá na východě Německa investice a žádá zemskou vládu o podporu (21.05.2026)
- Technická fakulta ČZU v Praze slaví 20 let pivovaru Suchdolský Jeník – unikátního spojení vědy, výuky a poctivého českého piva (19.05.2026)

Tweet



