Každá třetí kontrola předvánočního prodeje kaprů odhalila pochybení
22.12.2005 | Český rozhlas
Při každé třetí kontrole předvánočního prodeje kaprů Česká obchodní inspekce zaznamenala porušení předpisů. Inspektoři ohlásili mimořádnou akci tento týden a kontroly skutečně mezi prodejce chodí.
"Dneska nic, ale včera tady byli," říká obchodník nabízející kapry na Tylově náměstí v Praze. Kontroly obchodní inspekce se týkají poctivosti prodeje.
"Zhruba v každém třetím případě byla zjištěna některá závada. To znamená porušení zákona o ochraně spotřebitele," potvrzuje mluvčí Miloslava Fléglová s tím, že pokud zákazníci například nedostanou při nákupu účtenku, mohou to sami ohlásit na Českou obchodní inspekci.
Do ulic vyrazili před Vánocemi i veterináři. Ti prověřují, zda ryby nepřinášejí vánočním oslavám příliš velkou oběť. "Samozřejmě musíme dodržovat hygienu a nesmíme kaprům škodit. Musí být v pořádku. K základním pravidlům patří i správné zabití zvířete," potvrzuje obchodník.
Zároveň dodává, že hlavní nápor zájemců o koupi kapra přichází ke kádím právě teď.
Další články v kategorii Potravinářství
- U veřejných zadavatelů chceme zvýšit podíl lokálních potravin, shodli se ministr Šebestyán s ministryní Mrázovou (10.04.2026)
- Beermixy už nejsou jen letní osvěžení. Výrobci do nich přidávají funkční složky (10.04.2026)
- Džemy s příběhem. V Dobroládovně našli práci ženy před důchodem i syn s autismem (10.04.2026)
- Čokoládovna Steiner & Kovarik navýšila loni obrat o 35 mil. na 120 mil. Kč (10.04.2026)
- CNBC: Po válce na Blízkém východě může ceny potravin zvýšit i jev super El Nino (10.04.2026)
- Europoslanci ze zemědělského výboru podpořili zákaz názvů jako vegetariánský steak (09.04.2026)
- Varování spotřebitelům: zjištění počátečního mléka Nutrilon Advanced Good Night 1 s toxinem cereulid (09.04.2026)
- Brněnská pivnice měla zkažené potraviny. Kontrolou neprošlo maso i sýrové koule (09.04.2026)
- Antimonopolní úřad ve výrobě a prodeji nealka protisoutěžní jednání nezjistil (09.04.2026)
- Manažer z korporátu se stal králem chlebíčků. Nyní vyrábí miliony lahůdek ročně (08.04.2026)

Tweet



