McDonald's bude psát nutriční údaje na obaly
31.10.2005 | Hospodářské noviny
Restaurační řetězec McDonald's bude servírovat zákazníkům spolu s hamburgery a dalšími pokrmy i údaje o jejich výživné hodnotě. Ty se nyní objeví přímo na obalech jídel. Restaurační řetězec McDonald's bude servírovat zákazníkům spolu s hamburgery a dalšími pokrmy i údaje o jejich výživné hodnotě. Ty se nyní objeví přímo na obalech jídel, uvedla firma. McDonald's se tak snaží umlčet kampaně, které ji obviňují z toho, že přispívá k obezitě.
Informace o kaloriích a hmotnostních objemech tuku, bílkovin, sacharidů nebo soli firma již udává v brožurách, dostupných v restauracích její sítě, a také na internetu. Nyní však budou tyto údaje přímo před zákazníkem," řekl generální ředitel firmy Jim Skinner. "Podle nás to je absolutně nejsnadnější způsob, jak to sdělit," řekl Skinner v rozhovoru s agenturou Reuters. "Dali jsme jim, o co žádali, a nyní je na nich, zda to použijí, nebo ne," dodal. Informace, které jsou v restauracích novinkou, budou podobného druhu jako povinné označování potravin prodávaných v amerických obchodech. Tyto údaje sestávají z hmotnosti tuků, bílkovin a dalších výživných látek, a z procenta denního doporučeného příjmu při spotřebě 2000 kalorií denně. Na internetové stránce firmy si pak budou moci zákazníci přizpůsobit tyto informace podle svého věku, pohlaví a dalších faktorů.
McDonald's chce mít nová balení s příslušnými informacemi do konce roku 2006 ve více než 20 000 restauracích z celkového počtu asi 30 000. Nejprve se tato inovace objeví v únoru při zimních olympijských hrách v Turíně. V poslední době McDonald's zrušil nadměrné "SuperSize" porce, obohatil jídelníček o některé zdravé pokrmy a propaguje vyrovnaný a aktivní životní styl s fyzickou aktivitou. Její nedostatek je podle výzkumů klíčovým faktorem vzniku obezity.
Další články v kategorii Potravinářství
- Tichý konec retailové sázky Křetínského a Tkáče. Makro zavírá síť menších prodejen (27.05.2026)
- Od kokainu až ke globálnímu fenoménu. Coca-Cola slaví 140. narozeniny (27.05.2026)
- Návštěvníci Hlemýždího festivalu ve Španělsku zkonzumovali během víkendu 14 tisíc kilogramů šneků (27.05.2026)
- Inspekce našla v kuřecích řízcích salmonelu. Lidé mohou mít maso ještě doma (27.05.2026)
- KFC v ČR krátce uzavřelo všechny pobočky. Kvůli skandálu se zkaženým masem (27.05.2026)
- Padesát milionů lahví a žádní pracovníci. Prazdroj spustil plně automatický sklad (26.05.2026)
- Výrobce konzervované zeleniny efko cz z Táborska loni zvýšil tržby i zisk (26.05.2026)
- Za stejné peníze méně zboží. V cizině už se objevují varovné štítky, Česko je pozadu (25.05.2026)
- Kuba obdržela první zásilku rýže darovanou čínskou vládou (25.05.2026)
- Ceny kakaa klesly. Čokoládový gigant Hershey se vrací k původním recepturám (25.05.2026)

Tweet



