Mléčná kvóta v Německu výrazně nevyčerpána
21.10.2008 | ÚZPI
Do konce srpna zůstala v Německu významně nevyčerpáno národní garantované množství, jedním z důvodů byl bojkot dodávek mléka v květnu a červnu.
L P D – Němečtí producenti mléka v průběhu prvních pěti měsíců kvótového období 2008/09 dodali do mlékáren výrazně menší množství mléka v porovnání se stejným obdobím roku předchozího. Od dubna do června činil propad téměř 5 procentních bodů oproti roku předchozímu, zveřejnilo Ústředí pro tržní a cenové zpravodajství v Bonnu. Tato čísla byla především ovlivněna bojkotem dodávek mléka do mlékáren v měsících květen a červen. Podle názoru expertů dokáží zemědělci mléčnou produkci opět razantně zvýšit v průběhu několika měsíců, jak tomu bylo několikrát i v uplynulých letech, takže není možné prognózovat s jakým výsledkem bude ukončeno toto kvótové období. Za období 2007/08 EU požadovala na německých chovatelích dojnic penalizační poplatky ve výši 102 mil. EUR, protože překročili mléčnou kvótu o 365,516 t mléka.
Milchquote bis August deutlich unterschritten
[cit. 2008-10-15], www.animal-health-online.de
Další články v kategorii Potravinářství
- Všechny kojenecké výživy Nestlé dostupné na trhu jsou bezpečné, uvedla firma (24.04.2026)
- Značku Výrobek roku Libereckého kraje ponese dalších deset regionálních výrobků (24.04.2026)
- Zdražili a napsali k tomu sleva. Řetězce oprašují staré triky (24.04.2026)
- Značku Regionální potravina má v Plzeňském kraji dalších devět výrobků (24.04.2026)
- Státní veterinární správa zakazuje uvádět v ČR na trh více než 40 mléčných výživ pro kojence kvůli obsahu nebezpečného cereulidu (24.04.2026)
- V dalším kole potravinové sbírky lze pomoci i on-line (23.04.2026)
- Becherovka vstupuje na trh s tuzemáky. Posiluje v nejoblíbenější kategorii (23.04.2026)
- Třímilionovou pokutu za falšování vína pro Vinařství Ludwig potvrdil i NSS (23.04.2026)
- Analytici: Ceny hnojiv budou dále kolísat, ceny potravin to ovlivní s odstupem (22.04.2026)
- Otrávených balení s dětskou výživou od firmy HiPP by mohlo být podle médií až 12 (21.04.2026)

Tweet



