Nová varna pivovaru v Přerově najíždí na zkušební provoz
21.01.2002 | Denik.cz
Stadium komplexních zkoušek probíhá v nové varně přerovského pivovaru Zubr. Její výhodou je technologie, která je natolik variabilní, že bez jakéhokoliv zásahu vyrobí i vyšší kapacitu.
"Varna vaří ekonomicky pořád stejně, bez ohledu na počet várek, " uvedl ředitel pivovaru Zubr Pavel Svoboda. V těchto dnech začala kvůli softwarovému nastavení času a teploty daného technologického postupu příprava vaření bez surovin, sladu a chmele, pouze s použitím vody. Poté se provede důkladná sanitace a již dnes nebo nejpozději zítra se navaří první várka, jež odstartuje zkušební provoz, který bude trvat třicet dnů. Během něho dojde k optimalizaci provozu, přičemž se bude postupně zvyšovat výkon varny a počet várek. Přitom nastane ověřování celé řady jednotlivých garantovaných parametrů, výkonových, kvalitativních a energetických.
"Přibližně v polovině února má varna dosáhnout plného výkonu sedmi várek za čtyřiadvacet hodin a na přelomu února a března budou ukončeny testy sledovaných ukazatelů. Zároveň se dokončí úpravy interiéru varny a venkovních prostor, " upřesnil ředitel pivovaru. Slavnostní zahájení provozu nové varny je plánováno počátkem nebo nejpozději v první polovině března.
Prvním oficiálním hostem v nové varně, který si mj. prohlédne i další provozy pivovaru, se stane ministr obrany Jaroslav Tvrdík, jenž dnes zavítá do Přerova při příležitosti slavnostního udělování pamětních medailí vojákům mise SFOR v prostorách přerovského zámku na Horním náměstí. Dominantou nové varny se stane ze železa ručně vykovaná hlava zubra o rozměrech přibližně 130x130 centimetrů.
Další články v kategorii Potravinářství
- BBC: Rybáři v západní Africe viní čínské lodě z nelegálního rybolovu (07.07.2026)
- Ceny potravin ve světě v červnu podruhé za sebou mírně klesly (06.07.2026)
- Měšťanskému pivovaru v Poličce na Svitavsku loni klesl zisk na 1,95 milionu Kč (05.07.2026)
- Vinaři z Moravy získali na soutěži Vinarium v Rumunsku dvě velké zlaté medaile (03.07.2026)
- Partnerství ČSCHMS a MASO UZENINY POLIČKA, a.s. (03.07.2026)
- Firmě Bratři Zátkové SE loni klesl zisk na pět mil.Kč, meziročně o 3,7 mil. méně (03.07.2026)
- Projekt Třídím gastro se za pět let rozšířil do více než 50 měst a obcí v šesti krajích (03.07.2026)
- Plánování výroby jako základ stability pekárenského provozu (02.07.2026)
- Výrobci ledu v H. Brodě volali zákazníci ve vedru do noci, prodává ale i v zimě (02.07.2026)
- Estonsko chce přenést část odpovědnosti za odpad na výrobce (01.07.2026)

Tweet



