Novinky na trhu mléčných výrobků ve světě
06.12.2001 | ÚZPI
Zajímavý nový jogurt pro děti uvedla na trh firma Marigold Foods Inc.- Mineapolis pod názvem Kemps Spoonz´N. Jogurt je balený do kelímku o hmotnosti 4 oz (113,5 g) vloženého do kartonové krabičky společně s dvanácti jedlými lžičkami s vanilkovou příchutí, které mohou děti sníst zároveň s jogurtem. Každá porce obsahuje 7 g tuku a dodává 30 % doporučené denní dávky vápníku. Jogurt se vyrábí ve dvou příchutích, malinové a jahodové.
Německá firma Ehrmann AG rozšiřuje na některé další evropské trhy úspěšný výrobek, jogurt určený především dětem, pod názvem Crackling Kids Jogurt. Oblíbený výrobek je balen do dvojitého kelímku, ve kterém je oddělen jogurt s příchutí koly, jahod a malin od stejně ochucených křupavých cukrovinek ve tvaru perliček, které si děti s jogurtem smíchají těsně před spotřebou.
Pravý italský strouhaný sýr vystavovala na letošní Mezinárodní výstavě potravinářských výrobků v Mineapolis firma Sorrento Lactalis Inc. - Bufallo, New York. Výrobky pod názvem Parmesan a Parmesan Romano jsou baleny do plechových krabic o hmotnosti 8-oz ( 227 g). Na etiketě je uvedeno, že sýr zrál více než 10 měsíců. Pravý italský sýr je v prodeji na trzích východního pobřeží USA a firma Sorrento je zárukou jeho autenticity.
Firma Happy & Healthy Products Inc.- Boca Raton, Florida - uvedla na domácí trh v červnu letošního roku novou řadu zmrazených ovocno - smetanových tyčinek máčených v čokoládě pod označením Decadent Dips. Tyčinky se vyrábějí v těchto příchutích: banánová, kokosová a jahodová. Tyčinky mají nižší obsah tuku než srovnatelné výrobky a jsou baleny do krabiček s lákavou grafickou úpravou.
Další články v kategorii Potravinářství
- Pivovar Strakonice prodal meziročně více piva, letos investoval i do automatizace chlazení (25.12.2025)
- ČSÚ: Živý kapr letos stojí 126,23 koruny za kilogram, mírně víc než loni (24.12.2025)
- Vláda souhlasí se záměrem obnovit daňové zvýhodnění vína, zákon připraví vlastní (23.12.2025)
- Čína zavádí vysoká cla na mléčné výrobky z EU, podle Bruselu neoprávněně (23.12.2025)
- Mýty italské kuchyně. Historik bourá legendy o ikonických pokrmech, čelí výhrůžkám (23.12.2025)
- Pavel Vacek: Kapr je jednička, sváteční polévky střídáme (23.12.2025)
- Potravinářská inspekce zjistila v tržní síti masné konzervy z dovozu falšované sníženým obsahem masa a s nedeklarovaným alergenem (23.12.2025)
- Zvěřina ze střediska na Mostecku táhne, zájem je o divočáka na guláš (22.12.2025)
- Peněženku moc nešetří, čas ale ano. Češi cukroví čím dál víc kupují (22.12.2025)
- Předvánoční víkend někteří věnují uzení masa (22.12.2025)

Tweet



