Obchody Albert loni zdvojnásobily zisk
15.10.2014 | E15 on line
Provozovateli maloobchodní sítě Albert se loni v Česku povedl husarský kousek. Společnost Ahold totiž zdvojnásobila čistý zisk na zhruba 312 milionů korun. Tržby firmy se téměř nepohnuly a zůstaly přibližně na 40 miliardách, vyplývá z nově zveřejněné výroční zprávy tuzemského Aholdu.
Přes dobrý výsledek firma před sebou z minulých let stále hrne kumulovanou ztrátu 1,7 miliardu korun. Právě tu pomůže loňský zisk umazat. „Představenstvo navrhuje, aby vzniklý zisk byl převeden na úhradu neuhrazené ztráty minulých let,“ uvedli představitelé tuzemského Aholdu.
Loňské hospodaření se podařilo zlepšit také konkurenční Bille. Minulý rok vydělala v čistém 210 milionů korun. Vymanila se díky tomu z předchozí ztráty kolem sta milionů. Za minulé roky je ale Billa v plusu 1,6 miliardy. Z dalších řetězců zveřejnil výsledky za minulý rok už jenom Spar. Další prodělek kolem půl miliardy a celková ztráta šplhající ke čtyřem miliardám korun byla pro Rakušany v České republice hřebíčkem do rakve. Síť obchodů Interspar od nich koupil Ahold a prodejny přemaluje na Alberty.
Svízele se ziskovostí má také tuzemské Tesco. Podle posledních zveřejněných výsledků propadlo do ztráty přes jednu miliardu korun. Naopak diskontním řetězcům typu Lidl a Penny Market se podobně jako v celé Evropě poměrně daří a vydělávají.
Další články v kategorii Potravinářství
- Cukrovar Vrbátky se loni dostal do ztráty, tržby mu klesly o 179 milionů Kč (11.05.2026)
- Výroba vepřového na jižní Moravě se letos po dvouletém růstu propadla (11.05.2026)
- Návrh Pirátů na nižší DPH na potraviny a hygienické prostředky vláda asi odmítne (11.05.2026)
- FAO: Světové ceny potravin v dubnu třetí měsíc za sebou rostly (11.05.2026)
- Při jarní Sbírce potravin se vybralo 702 tun potravin a drogerie, meziročně více (08.05.2026)
- Slovensko kvůli klesajícím cenám mléka navýší dotace farmářům, řekl ministr (07.05.2026)
- Pivovary Zubr mění taktiku. V létě budou vábit na lehkou pšenici i netradiční zážitky (07.05.2026)
- Ministr po kulatém stolu ke skotu: Chceme zvýšit zpracování hovězího masa v Česku a snížit vývoz živých zvířat (07.05.2026)
- Varování spotřebitelům: houby enoki s výskytem bakterie Listeria monocytogenes (06.05.2026)
- Zhruba 40 pct. potravin v EU obsahovalo pesticidy, většinou to neporušilo zákon (06.05.2026)

Tweet



