Odborníci vybírají ve Valticích nejlepší česká vína
06.02.2002 | Denik.cz
Národní vinařské centrum ve Valticích hostí třicítku degustátorů, kteří vybírají nejvýše stovku vín do Salonu vín ČR 2001/2002. Do soutěže přihlásili výrobci 160 vín, nominovaných v nejvýznamnější pětici tuzemských soutěží. Řekl to ředitel Národního salonu vín Pavel Krška. Druhý ročník akce podle něj zastřešuje ostatní nominační soutěže vín v ČR.
Hodnocené kolekce tak musely projít nejméně jednou ze soutěží Valtické vinné trhy, Grand Prix Vinex, dále Sommelierská pečeť, Vinoforum nebo výstavy Cechu českých vinařů. Vína posuzuje šest komisí degustátorů, kteří mají zkoušku podle evropských ISO a DIN.
Vybraná vína získají titul "Salon vín ČR 2001/2002" a budou mít právo používat tuto známku na etiketě. Organizátoři je zařadí do veřejné degustační expozice, umístěné ve sklepních prostorách centra na zámku ve Valticích. Její otevření se plánuje v polovině dubna.
Seznam vín vybraných do kolekce Salonu vín ČR 2001/2002, vydají pořadatelé v polovině dubna formou podrobného katalogu. Stručný seznam oceněných vín bude nejpozději v příštím týdnu k dispozici na internetové adrese www.salonvin.cz.
Další články v kategorii Potravinářství
- BBC: Rybáři v západní Africe viní čínské lodě z nelegálního rybolovu (07.07.2026)
- Ceny potravin ve světě v červnu podruhé za sebou mírně klesly (06.07.2026)
- Měšťanskému pivovaru v Poličce na Svitavsku loni klesl zisk na 1,95 milionu Kč (05.07.2026)
- Vinaři z Moravy získali na soutěži Vinarium v Rumunsku dvě velké zlaté medaile (03.07.2026)
- Partnerství ČSCHMS a MASO UZENINY POLIČKA, a.s. (03.07.2026)
- Firmě Bratři Zátkové SE loni klesl zisk na pět mil.Kč, meziročně o 3,7 mil. méně (03.07.2026)
- Projekt Třídím gastro se za pět let rozšířil do více než 50 měst a obcí v šesti krajích (03.07.2026)
- Plánování výroby jako základ stability pekárenského provozu (02.07.2026)
- Výrobci ledu v H. Brodě volali zákazníci ve vedru do noci, prodává ale i v zimě (02.07.2026)
- Estonsko chce přenést část odpovědnosti za odpad na výrobce (01.07.2026)

Tweet



