Potravináři jsou proti zálohám na plastové PET lahve
25.06.2007 | ČTK
Potravinářská komora je proti systému záloh na plastové PET lahve a plechovky, o jehož zavedení v Česku uvažuje ministerstvo životního prostředí. Podle potravinářů by si zavedení záloh jen ve výrobě nápojů vyžádalo miliardové investice, které by nesli podniky i spotřebitelé ve vyšší cenách. Vedle toho upozorňuje komora i na problémy hygienické, zejména v obchodech, kam by se obaly vracely. Zástupci PK to uvedli na dnešní tiskové konferenci. Vyjádření MŽP ČTK zjišťuje. Naopak nynější systém třídění a recyklace odpadů se podle potravinářů osvědčil.Zpráva byla upravena na základě obchodních podmínek ČTK, uplné znění získáte na obchodni@mail.ctk.cz
Copyright (2003) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.
Další články v kategorii Potravinářství
- ČSÚ: Živý kapr letos stojí 126,23 koruny za kilogram, mírně víc než loni (24.12.2025)
- Vláda souhlasí se záměrem obnovit daňové zvýhodnění vína, zákon připraví vlastní (23.12.2025)
- Čína zavádí vysoká cla na mléčné výrobky z EU, podle Bruselu neoprávněně (23.12.2025)
- Mýty italské kuchyně. Historik bourá legendy o ikonických pokrmech, čelí výhrůžkám (23.12.2025)
- Pavel Vacek: Kapr je jednička, sváteční polévky střídáme (23.12.2025)
- Potravinářská inspekce zjistila v tržní síti masné konzervy z dovozu falšované sníženým obsahem masa a s nedeklarovaným alergenem (23.12.2025)
- Zvěřina ze střediska na Mostecku táhne, zájem je o divočáka na guláš (22.12.2025)
- Peněženku moc nešetří, čas ale ano. Češi cukroví čím dál víc kupují (22.12.2025)
- Předvánoční víkend někteří věnují uzení masa (22.12.2025)
- Rybáři rozvážejí ze sádek v Chropyni desítky tun kaprů pro vánoční trh (22.12.2025)

Tweet



