Potravinářská inspekce upozorňuje spotřebitele na jogurty, které mohou obsahovat kontaminovanou látku E412
15.08.2007 | SZPI
Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) nedoporučuje spotřebitelům konzumovat jogurt označený názvem Bodensee Fruchtjogurt Erdbeer, vyrobený společností Omira Oberland-Milchverwerting GmbH, s datem spotřeby 10.8. a 24.8., balení 1 kg, obsah tuku 3,8%.
Potravinářská inspekce dnes uložila společnosti Tesco Store ČR opatření stáhnout z prodeje jogurty, které mohou obsahovat zahušťovadlo E 412 kontaminované dioxiny a pentachlorfenolem. Inspekce přijala hlášení Systému rychlého varování pro potraviny a krmiva (RASFF), podle kterého byly tyto jogurty dodány do ČR z Německa.
Státní veterinární správa dnes rovněž provedla kontrolu u společnosti Alimpex Food a.s., která jogurty společnosti Tesco dodala.
Zpracoval: RNDr. Daniela Kolejková, CSc. - Státní zemědělská a potravinářská inspekce
Další články v kategorii Potravinářství
- Pivovar Strakonice prodal meziročně více piva, letos investoval i do automatizace chlazení (25.12.2025)
- ČSÚ: Živý kapr letos stojí 126,23 koruny za kilogram, mírně víc než loni (24.12.2025)
- Vláda souhlasí se záměrem obnovit daňové zvýhodnění vína, zákon připraví vlastní (23.12.2025)
- Čína zavádí vysoká cla na mléčné výrobky z EU, podle Bruselu neoprávněně (23.12.2025)
- Mýty italské kuchyně. Historik bourá legendy o ikonických pokrmech, čelí výhrůžkám (23.12.2025)
- Pavel Vacek: Kapr je jednička, sváteční polévky střídáme (23.12.2025)
- Potravinářská inspekce zjistila v tržní síti masné konzervy z dovozu falšované sníženým obsahem masa a s nedeklarovaným alergenem (23.12.2025)
- Zvěřina ze střediska na Mostecku táhne, zájem je o divočáka na guláš (22.12.2025)
- Peněženku moc nešetří, čas ale ano. Češi cukroví čím dál víc kupují (22.12.2025)
- Předvánoční víkend někteří věnují uzení masa (22.12.2025)

Tweet



