Potravinářská komora ČR připravuje dlouhodobou spolupráci s potravinovými bankami
07.03.2022 | Potravinářská komora
Řada potravinářských podniků již od začátku válečného konfliktu na Ukrajině pomáhá jejím občanům formou zasílání potravin přes humanitární organizace, formou finančních darů, materiálních sbírek mezi zaměstnanci, ubytováním pro rodiny svých zaměstnanců z Ukrajiny či zajištěním dopravy rodin zaměstnanců z oblastí zasažených vojenským konfliktem.
„Jsme připraveni ve spolupráci se všemi našimi členy poskytnout uprchlíkům z Ukrajiny finanční i materiální pomoc,“ uvedla prezidentka Potravinářské komory České republiky Dana Večeřová. „Plně stojíme za naší vládou v čele s premiérem Fialou, která ve spolupráci s ostatními členskými zeměmi EU podporuje Ukrajinu v jejím boji za svobodu a realizuje humanitární pomoc pro občany v zasažených oblastech“, doplnila Večeřová.
V této souvislosti chystá Potravinářská komora další pomoc společně s potravinovými bankami, které v současné době čelí vážnému nedostatku potravin pro lidi v nouzi. Budeme mapovat situaci ve všech regionech a organizovat dodávky jak pro české, tak i ukrajinské rodiny. Potravinová banka pak distribuuje potraviny cíleně, v dnešní době však na mnohem více adres.
„V tuto chvíli bych ráda uklidnila všechny spoluobčany, že zásobování obyvatel v České republice probíhá bez větších problémů a všeho je dostatek,“ upřesnila prezidentka Potravinářské komory ČR. „Současně se ale také snažíme společně s vládou nalézt řešení extrémně zvýšených nákladů na energie, kterým čelí nejen potravinářské firmy, i otázky zaměstnávání zahraničních pracovníků v konkrétních zemědělských a potravinářských provozech, dodala Večeřová.
Kontakty pro média:
Potravinářská komora ČR
tisková mluvčí Helena Kavanová
kavanova@foodnet.cz, tel. 737 287 024
Další články v kategorii Potravinářství
- Vinař: Horké letní počasí zvyšuje zájem o perlivá vína (03.08.2026)
- Tak levně v Česku dlouho nebylo. Ceny některých potravin dosáhly historického dna (03.08.2026)
- Stock: Pokles spotřeby alkoholu je příležitostí k inovaci, hrozbou jsou regulace (03.08.2026)
- V paštice z Luhačovic může být botulotoxin. Nejezte ji, varovala hygiena (31.07.2026)
- Čeští vinaři loni vyprodukovali 619.000 hl vína, meziročně o 169.000 hl více (31.07.2026)
- Varování pro spotřebitele: salmonela v čerstvých krůtích plátcích (31.07.2026)
- Ministerstvo chce zvýšit porážky skotu v ČR na 370.000 ročně z loňských 217.000 (31.07.2026)
- V zavřené pobočce KFC chce organizace otevřít muzeum empatie s kuřaty (31.07.2026)
- MZe: Spotřeba drůbežího roste, soběstačnost ale klesá, je třeba víc zpracovávat (31.07.2026)
- Cukrovarnické firmě Tereos TTD klesl zisk o víc než polovinu na 209 milionů Kč (30.07.2026)

Tweet



