Producenti vína doufají v potenciál na čínském trhu
07.11.2011 | ČTK
Pokles prodeje vína na tradičních trzích nyní vinaře přiměl vsadit na čínský trh, jako potenciální odbytiště. Jak upozorňuje agentura AP, vzhledem k tomu, že v této oblasti panuje velká konkurence a Čína není typickou zemí pro konzumaci vína, nepůjde o lehce získané peníze. Tisíce lidí se přišly minulý týden podívat na významný veletrh vína a lihovin v Hongkongu, při kterém ochutnaly nespočet značek od výrobců z Nového Zélandu až po francouzský region Bordeaux. Další návštěvníci se zúčastnili konference o víně v centru města, kde hovořil i Francis Ford Coppola, hollywoodský režisér a kalifornský producent vína v jedné osobě.Zpráva byla upravena na základě obchodních podmínek ČTK, uplné znění získáte na obchodni@mail.ctk.cz
Copyright (2003) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.
Další články v kategorii Potravinářství
- Svaz pivovarů a MZe usilují o evropskou skupinu pro pivovarnictví (04.05.2026)
- Vinař Valihrach: Úspěch musí být daný shůry a musíte mít kolem sebe dobré lidi (04.05.2026)
- Supermarkety dál kouzlí s cenovkami u slev (04.05.2026)
- Změny klimatu a extrémní počasí zdražují potraviny i pojištění, píše Bloomberg (04.05.2026)
- GMO na poli v Česku: U Olomouce se testuje odolný ječmen, který může zajistit potravinovou bezpečnost a změnit zemědělství (30.04.2026)
- Co si mohou české pekárny vzít ze zahraničního vývoje (30.04.2026)
- Kvůli válce hrozí akutní nedostatek potravin každému čtvrtému Libanonci (30.04.2026)
- 8000 let stará zrna: Původ chlebové pšenice možná leží v Gruzii (30.04.2026)
- Na drahé zákusky si nepotrpí. Na Žižkově jede pekárna, kde host nenechá výplatu (30.04.2026)
- Hygienička: Úřady kvůli kauze toxinu v kojeneckém mléce upraví komunikaci (30.04.2026)

Tweet



