Růst kurzu sóji podpořen olejem
27.04.2004 | Colosseum
Futures kontrakty sójových bobů uzavřely uplynulý obchodní týden s výrazným ziskem. Futures kontrakt sóji s termínem dodání v červenci posílil v průběhu poslední obchodní seance minulého týdne o 21 centů a uzavřel na ceně 9,61 dolaru za bušl.
Trh reagoval především na výrazný růst cen sójového oleje. Mezi obchodníky v pátek totiž obíhala nepotvrzená zpráva, že jeden z velkých výrobců sójového oleje zadal v poslední době více než 700 objednávek na nákup futures kontraktů sójových bobů s termínem dodání v květnu.
Býkům v pátek přidaly „ vítr do plachet“ také zprávy o nepříznivých podmínkách dozrávání nové brazilské úrody sóji a nedostatku prodejů ze strany farmářů, což svědčí o problémech s dodávkami. Kombinace těchto faktorů tak v pátek pomohla kurzu sóji prorazit důležité technické úrovně na kterých byly aktivovány nákupní pokyny na stopu, které vzestup ještě umocnily.
Další články v kategorii Potravinářství
- Dotykačka: Prodej piva v hospodách za poslední rok klesl zhruba o pět procent (21.05.2026)
- MDR: Agrofert chystá na východě Německa investice a žádá zemskou vládu o podporu (21.05.2026)
- Technická fakulta ČZU v Praze slaví 20 let pivovaru Suchdolský Jeník – unikátního spojení vědy, výuky a poctivého českého piva (19.05.2026)
- Vinaři z Česka na jarní části AWC Vienna získali 46 zlatých medailí (19.05.2026)
- Při společné kontrolní akci s PČR a celníky odhalili veterinární inspektoři nevyhovující přepravu potravin a nelegální výrobnu (19.05.2026)
- Jihoamerické maso míří do Evropy. Češi ho poznají hlavně v burgerech (18.05.2026)
- Jak dnes vypadá dobře fungující pekárna (18.05.2026)
- Podezřelého z otrávení přesnídávek pomohl dopadnout bývalý šéf tajných služeb (18.05.2026)
- Mexické tortilly opět dobývají Polsko. Řetězec Taco Bell se tam vrací po letech (18.05.2026)
- Češi míří za nákupy do Polska. Lákají ceny na tržnici i u čerpacích stanic (18.05.2026)

Tweet



